Space Rangers: Quest se vrátí k atmosféře předchozích dílů, ale v podobě textové adventury
zdroj: tisková zpráva

Space Rangers: Quest se vrátí k atmosféře předchozích dílů, ale v podobě textové adventury

25. 8. 2016 15:30 | Novinky | autor: Adam Homola |

Ruská série Space Rangers je známá spíše na východ od nás, ale to se pokusí vývojáři ze studia SNK Games změnit. Jejich nová hra se jmenuje Space Rangers: Quest, vyjde na PC, Android, iOS a zavede vás ve formě textové adventury do hlubokého vesmíru. V něm budete plnit spoustu úkolů, prozkoumávat jeho odlehlé kouty a díky třem různým herním stylům a náhodně generovaným událostem si budete moct hru projít vícekrát.

Space Rangers: Quest je volné pokračování předchozích her, odehrávající se ve stejném univerzu. Vaše textové dobrodružství tady v jistých chvílích doplní i grafika, tudíž nebudete muset spoléhat jen a pouze na představivost. Ta bude ale pochopitelně klíčová, protože ne každá scéna či akce zde bude ztvárněna graficky - většinu času budete jen prostě číst texty.

Adventurní prvky ve hře doplní RPG systém v čele s vylepšováním vaší lodi a levelováním. Vaším úkolem bude postupné nacházení jednotlivých částí vesmírné mapy, protože po jejím složení dostanete přístup do celé galaxie. V ní jednou řešíte hádanky, jindy bojujete, ale především stále čtete a vybíráte z několika textových možností, kudy se chcete v dialozích ubírat.

zdroj: Archiv

Předchozí hry ze série Space Rangers v sobě míchaly všechno možné od strategie, přes RPG, až po obchodní simulátor a nějakým způsobem to dohromady fungovalo. Space Rangers: Quest je tak mnohem soustředěnější a příliš velké ambice na míchání žánrů nemá.

Hra vyjde na iOS už 27. srpna, zatímco na Android a PC (Windows) vyjde 5. září. Kdybyste si chtěli trochu připomenout předchozí díly, můžete si koupit remaster druhého dílu třeba na GOGu.

Nejnovější články