Space Hulk: Tactics se chlubí brzkým vydáním a kampaní za mariňáky i Genestealery
zdroj: tisková zpráva

Space Hulk: Tactics se chlubí brzkým vydáním a kampaní za mariňáky i Genestealery

20. 8. 2018 15:39 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Policajti a zloději, kovbojové a indiáni, vesmírní mariňáci a Genestealeři... Kdybych si měl pro svou vysněnou tahovou strategii vybrat jednu dvojici ikonických protivníků, měl bych jasno – skalpy bílých tváří by tvořily pěknou tapetu mého vigvamu. Studio Cyanide ovšem radši zamířilo do světa Warhammeru 40k a konečně oznámilo, kdy jeho Space Hulk: Tactics vyjde. A ještě k němu přihodilo atmosférický trailer.

Octnete se, jak jinak, na opuštěné vesmírné lodi zamořené odpornou tyranidskou havětí – nebo se naopak budete bránit divným obrněným vetřelcům s meči a kulomety, kteří bez pozvání přišli k vám domů a teď vás chtějí vyhubit. Úzké chodby i rozlehlé síně poslouží jako dějiště dvou kampaní, jedné za vesmírné mariňáky, jedné za mimozemšťany.

zdroj: Archiv

Hra je sice založená na známé deskovce Space Hulk, ale nečekejte konverzi jedna ku jedné. O osvěžení pravidel se postará unikátní kartičkový systém, díky němuž si svou bojovou jednotku přizpůsobíte svým představám. A vyřádíte se i vizuálně – svoje vojáčky si můžete nabarvit a upravit dle libosti.

Ti nejkreativnější jedinci určitě ocení i možnost tvorby map. Vykouzlit novou úroveň by nemělo být nijak obtížné – veteráni deskovky dokonce poznají některé principy ze systému řetězení scénářů. Navíc svoje výtvory můžete jednoduše sdílet na komunitní platformě, případně je odtamtud sami tahat, což by mělo zaručit slušnou dávku znovuhratelnosti.

Ale teď k datu vydání, kterým tu před vámi už od titulku třepu jako mrkvičkou před oslíkem. Brány děsu se otevřou 9. října, a pokud jste si už teď jistí, že se chcete vsoukat do brnění nebo naleštit drápy, můžete si hru na Steamu předobjednat za zlevněných 36 eur (plná cena je 40). Sice je jako vždy moudřejší počkat na recenze, ovšem kdyby najednou někdo oznámil Vinnetou: Tactics, taky bych neotálel.

Nejnovější články