Shadow of War je venku, tak upalujte do Mordoru. Někdo musí zastavit Saurona
zdroj: Archiv

Shadow of War je venku, tak upalujte do Mordoru. Někdo musí zastavit Saurona

10. 10. 2017 17:45 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Je to tak. Zdánlivě nekonečné čekání vyplněné spoustou lákavých záběrů z pokračování hitu Middle-Earth: Shadow of Mordor je konečně u konce. Dvojice hlavních postav Talion a Celebrimbor se vrací v epickém dobrodružství Middle-Earth: Shadow of War, které slibuje být po všech stránkách větší a lepší. Země sužovaná temnými silami se již nemůže dočkat spasení vaší rukou.

Jméno Middle-Earth: Shadow of War u nás zaznělo již tolikrát, že o hře musíte vědět vážně první poslední. Ukázali jsme vám třináct videí, sepsali celkem 20 článků (když počítám i tento) a hra se dokonce propašovala hned do dvou Fight Clubů. A nemyslete si, že to touto zprávou skončí.

V prvé řadě brzy dorazí recenze, jen berte na vědomí, že Shadow of War je o pořádný kus obsáhlejší záležitost než už tak dost přerostlý první díl. Dále se dá počítat s várkou dodatečných DLC, která si zaslouží vlastní pozornost, očekávejte Vaškův článek srovnávající hru s knihami (až si tedy ve svém velice nabitém kalendáři najde čas) a kdo ví, kde se Middle-Earth: Shadow of War ještě objeví (třeba to dotáhne i do našeho Best of…).

zdroj: Archiv

Nemá smysl zde po tisící vyjmenovávat mechaniky ani vyzdvihovat do nebes nový systém Nemesis, díky kterému mají vaše činy skutečný vliv na skřety z řad umělé inteligence. Všechno vám totiž velice vtipným způsobem zrekapituluje sympatický troll Bruz v rámci pětiminutového videa níže.

Naopak výše se schovává vůbec nejnovější video, které hraje na úplně opačnou strunu – je vážné, epické, chlubící se čísly předchůdce, postupně ale přidává pod kotel, až nastává vyvrcholení a… po něm opět vážný klid.

V době psaní článku se na Steamu našlo již 600 hodnotících, z nichž 85 % dalo palec nahoru. Mezi negativními reakcemi se nejčastěji opakují stížnosti na mikrotransakce spojené s lootboxy, o nichž jsme psali již dříve a probrali jsme je i ve Fight Clubu. Jak se to s nimi ve skutečnosti má se určitě dozvíte z naší recenze.

Pokud uvažujete o koupi, pak si připravte tučných 60 eur, nebo ještě víc, pokud se rozhodnete pro některou z vylepšených edic. Stříbrná vám za 80 odemkne dva nové kmeny orků Slaughter a Outlaw spolu se stříbrnou truhlou, zatímco zlatá edice vám za rovnou stovku nabídne to samé, jen stříbrnou truhlu vylepší na zlatou a navíc přihodí dvě příběhová rozšíření Blade of Galadriel a Desolation of Mordor.

zdroj: Archiv

Ale nikdo vám nebrání si nejprve pořídit základní hru a později si připlatit peníze za zmíněná DLC. Zajímavé je, že si již nyní můžete zdarma stáhnout balíček s vyšším rozlišením textur a balíček se 4K rozlišením v cutscénách. Máme se snad obávat grafické kvality bez balíčků? Doufám, že ne.

Nejnovější články