S.T.A.L.K.E.R. 2 v prvním traileru
zdroj: GSC

S.T.A.L.K.E.R. 2 v prvním traileru

23. 7. 2020 19:40 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Jako by to bylo včera, když jsem poprvé vykročil z tábora Stalkerů, abych našel jejich kamaráda jménem Nimble. Tohle dobrodružství otevřelo mnohem větší příběh, který se odehrával v onom eponymním stínu Černobylu.

Od té doby se herní značka S.T.A.L.K.E.R. dočkala ještě samostatného rozšíření Clear Sky a pokračování Call of Pripyat, po kterém bylo na dlouhé roky ticho. Až do předloňska, kdy znovu zdánlivě ožila. A nyní se přihlásila o slovo definitivně.

Na akci Xbox Showcase došlo k potvrzení letitých očekávání. Vývojáři z GSC Game World ukázali první trailer na S.T.A.L.K.E.R. 2, který přináší přesně tu starou dobrou atmosféru, kterou si pamatujeme z roku 2007. Všechny potřebné elementy jsou na místě, včetně známého ruského kola. Některé lokace si navíc určitě bezpečně vybavíte z první hry.

Celý projekt má poněkud pohnutou minulost, připomeňme, že původní tým GSC Game World, který pracoval na původní hře, byl propuštěn a vývoj druhého S.T.A.L.K.E.R.A. byl zrušen. Vývojáři následně přešli do 4A Games, kde pracovali na sérii Metro, někteří pak založili studio Vostok Games, které pracovalo na titulech Survarium a Fear the Wolves. Před dvěma lety došlo k obnovení GSC Game World a oznámení, že S.T.A.L.K.E.R. 2 je v plánu.

V tuto chvíli víme jen tolik, že míří na Xbox Series X a PC. Termín vydání nebyl upřesněn, v minulosti se spekulovalo o roce 2021.

Nejnovější články