S oldschoolovou střílečkou Days of War zavzpomínáte na první díly Call of Duty a Medal of Honor
zdroj: Archiv

S oldschoolovou střílečkou Days of War zavzpomínáte na první díly Call of Duty a Medal of Honor

10. 1. 2020 10:08 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

V dubnu roku 2016 byl na Kickstarteru úspěšně zafinancován projekt Days of War, multiplayerová střílečka z prostředí druhé světové války, na které pracují všehovšudy čtyři vývojáři. Už o rok později jste se mohli pustit do historických bitev v předběžném přístupu, který skončí koncem ledna a nahradí ho plná verze.

Tvůrci ze studia Driven Arts zprvu doufali, že se svou hrou budou hotoví ještě v roce 2017, ale už máme rok 2020 a na Steamu stále visí modrá tabulka s informacemi o předběžném přístupu. Ovšem ta 30. ledna zmizí a Days of War bude z pohledu vývojářů dodělanou hrou.

Čistě multiplayerová střílečka vás na 12 mapách vezme do srdce Evropy, na východní frontu a do Afriky, kde svedete boje s dalšími 31 hráči. Každý si před bitvou zvolí jednu z šesti upravitelných tříd a vybaví se libovolnou zbraní z 60 dobových kousků.

Během vývoje zjevně došlo k několika kritickým rozhodnutím, která změnila dříve plánované prvky. Když o hře informoval Adam před třemi lety, počítalo se s bitvami čítajícími sto hráčů. Takové číslo by napomohlo uvěřitelnosti hry například na mapě vylodění v Normandii. Ale v aktuálním popisu hry není o takovém módu jediná zmínka.

zdroj: Archiv

Tvůrci zároveň plánovali zdvojnásobit cenu hry po jejím vydání, ale teď možná dojde k nevídanému opaku. „Cena se nezvýší a může se po vydání snížit,“ stojí na Steamu. Důvod je prostý. Days of War během early accessu nenasbírala moc lichotivé hodnocení a prakticky nikdo ji teď nehraje.

Jenom zlomku indie studií se podaří skutečně prorazit s čistě multiplayerovými hrami, které stojí a padají na schopnosti vybudovat základnu hráčů. O to těžší to je v případě, kdy taková hra není free-to-play. Na druhou stranu vás v Days of War nebudou otravovat mikrotransakce, protože vše máte rovnou v ceně. Hra navíc z traileru vypadá slušně, tak třeba ještě ožije, až koncem měsíce vyjde.

Nejnovější články