Začal druhý měsíc ruské invaze na Ukrajinu a běžní obyvatelé Ruska včetně hráčů už začali pociťovat dopady ekonomických sankcí. Ne že by v zemi i za normálních okolností nevzkvétalo pirátství, pokud si nicméně v současné době Rusové chtějí hry pořídit legálně, stejně nemají moc možností. Některé herní digitální obchody jsou na ruském internetu zavřené úplně, jiné využívají platební brány, které provoz v zemi dočasně přerušily, což je i případ Steamu.
Ruské studio Four Quarters, tvůrci skvělého nezávislého hitu Loop Hero, hráče stižené sankcemi v reakci na četné dotazy vyzývá, aby si jejich hru na PC raději stáhli bez placení. Činí tak na sociální síti VKontakte, a to rovnou i s odkazem na torrent.
Řada lidí v komentářích studiu nabídla finanční podporu, kterou vývojáři s díky odmítli. Přebytkem finančních prostředků prý mají dobrodinci raději podpořit své blízké a přátele. Studio válku odsoudilo v den vstupu ruských vojsk na území Ukrajiny, s dovětkem, že režim nikdy nepodporovalo a chce dělat hry pro každého, kdo je má rád, bez ohledu na státy a hranice.
Na vývojáře v tomto případě dopadají sankce defacto ještě hůř než na hráče - Steam pozastavil vyplácení na účty vedené jak u ruských a běloruských, tak i u ukrajinských bank. Pokud si studia nedokáží otevřít účet v zahraničí, nedostanou peníze z prodaných her minimálně do dubna.
Four Quarters v příspěvku dále doplňují, že i přestože jim Loop Hero momentálně nevydělává, pilně pracují na novém updatu, který je hotový z 80 %, a na verzích hry pro mobilní telefony. Vyvracejí také spekulace o portech pro PlayStation a Xbox.