Resident Evil 8 detailně představen, známe datum vydání
zdroj: Capcom

Resident Evil 8 detailně představen, známe datum vydání

21. 1. 2021 23:21 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Dlouhé čekání je konečně u konce a po měsících spekulací a střípků informací konečně došlo k většímu odhalení informací o chystaném Resident Evil Village. V rámci on-line showcase se Capcom vytáhl s vůbec první ukázkou z hraní, dozvěděli jsme se ale i několik detailů o příběhu, a co je nejdůležitější, padlo i plánované datum vydání.

V hlavní roli se opět objeví Ethan Winters, známý ze sedmého dílu. Ten se vydává na další strastiplnou výpravu, tentokrát bude pátrat po své unesené dceři. Jeho cesta povede do ponuré vesnice a hlavně na místní zámek obývaný skupinou podivných krvesajných ženštin. Ty ale zdaleka nebudou tím jediným, proti čemu se postaví.

V soubojích bude kromě kromě přesné mušky záviset i na krytí. Navíc každý z druhů nepřátel (a že by jich tentokrát mělo být podstatně více než minule) bude mít vlastní styl boje, takže třeba takoví obři s masivními kladivy patrně spolykají pořádnou zásobičku munice.

Určitou roli by mohl hrát zvuk zvonu signalizující nebezpečí (jako siréna v Silent Hillu?). Ethan se také dost možná stane obětí záhadného rituálu. Představen byl i inventář, který podle vzoru předchozích dílů bude hráče nutit k managementu omezeného prostoru. Na svých toulkách také narazíte pravidelně na baculatého obchodníka.

Stále platí, že hra atmosférou i některými prvky designu připomíná slavný čtvrtý díl, stejně jako sedmičku ji ale budeme sledovat z pohledu vlastních očí. Dle autorů si právě tak nejlépe vychutnáme detailní svět. V zámku i podzámčí narazíme také na zničitelné předměty, co ukrývají různé poklady a materiál pro crafting munice a léčiv. Dojde i na sekundární úkoly, patrně spojené s předměty, co můžete během hraní nacházet. Kromě akce pak očekávejte i obligátní logické hádanky.

Grafika vypadá ze záběrů naprosto skvostně, zejména interiéry se vydařily a RE Engine na nové generaci čaruje. Hra ale vyjde i na PlayStationu 4 a poskytne bezplatný mezigenerační upgrade.

Kromě standardní edice hra nabídne i několik dalších, za zmínku stojí sběratelka s figurkou Chrise Redfielda, který do příběhu také promluví, zájemci si také mohou koupit bundle s přibaleným sedmým dílem.

Už dnes by na PlayStation 5 mělo dorazit exkluzivní demo Maiden. V něm ovšem nebudeme hrát za Ethana Winterse, neobsahuje boj a obecně bude patrně sloužit spíše jako hratelný teaser předvádějící atmosféru a grafické kvality. Nakonec podobně tomu bylo v případě dema Beginning Hour pro opakovaně zmiňovaný sedmý díl. Dema se mají dočkat i další platformy, vyjde na ně ale až na jaře a dost možná bude jiné. Co se týče plné hry, ta má dorazit na pulty obchodů 7. května.

Série Resident Evil v letošním roce slaví 25. narozeniny a Village tak není tím jediným, co v Capcomu chystají. V rámci showcase byla představena i multiplayerová akce RE:Verse, cel-shadově stylizovaná a výrazně připomínající střílečku XIII. Ta bude zdarma přibalena k Resident Evil 8 podobně jako loňská Resistance pro remake Resident Evil 3. A ruku na srdce, patrně bude stejně jako Resistance brzy zapomenuta.

V rámci streamu došlo i na zmínku o chystaném CGI snímku Resident Evil: Infinite Darkness. Ten bude celosvětově k dispozici skrz Netflix. V rámci oslav 25. výročí také dorazí kostýmy ze série Resident Evil do Division 2.

Nejnovější články