Resident Evil 4 míří do virtuální reality. O remaku zatím ani slovo
zdroj: Capcom

Resident Evil 4 míří do virtuální reality. O remaku zatím ani slovo

16. 4. 2021 16:40 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Na včerejší Resident Evil Showcase jsme se kromě nové porce informací o chystaném Resident Evil Village také dozvěděli o tom, že Resident Evil 4 míří na další platformu. Horor, který si už můžete zahrát snad i na chytré lednici a který Capcom ždíme už celé roky, se ovšem (prozatím) nedočká plnotučného remaku, jako se to stalo jeho dvěma předchůdcům v uplynulých letech.

Namísto toho si dobrodružství Leona Kennedyho na španělském venkově budete moci užít ve VR. Hra cílí na platformu Oculus, více se o ní dozvíme už příští týden, kdy výrobce headsetů s virtuální realitou pořádá vlastní digitální event.

Slavná hra se ve VR přeci jen bude hrát poněkud odlišně od původní verze. Přeci jen se na svět budeme dívat z očí hlavního hrdiny a v rukou budeme moct naráz držet palnou zbraň i nůž, což by mohlo při kosení hord vesničanů Los Ganados docela pomoct. 

Legendární čtyřka znamenala zlom v sérii a dodnes se těší lásce fanoušků, a to i díky velmi povedenému zasazení s množstvím pamětihodných postav, jako je třeba otravný malý kastelán Salazar nebo tvrďák Jack Krauser. Okoukané zombie z Raccoon City vystřídali odporní paraziti a snad jediné, co bych hře vytknul, je nutnost neustále zachraňovat prezidentovu dceru Ashley, jejíž pisklavý hlas mě dodnes pronásleduje v nočních můrách.

Nejnovější články