Replaced je kyberpunková skákačka, kterou inspiroval Blade Runner

14. 6. 2021 15:35 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Včerejší konference Microsoftu a Bethesdy se nevěnovala jen velkým jménům, jako je Halo nebo Starfield. Prostor dostaly i menší projekty nezávislých studií, jejichž dílo bude debutovat ve službě Xbox Game Pass. Jednou z nich je i Replaced, cyberpunková plošinovka od Sad Cat Studios.

Replaced se pyšní velmi působivým pixelartovým vizuálem, retro stylizace ještě podtrhuje neutěšenost špinavých ulic plných zločinu a násilí. Hra se odehrává v retrofuturistických kulisách alternativních 80. let, v nichž se svět stále ještě vzpamatovává z ničivých následků nevydařeného nukleárního testu Trinity. postaví nás do role umělé inteligence jménem R.E.A.C.H., jež je uvězněna v lidském těle.

Jako zdroj inspirace autoři jmenují třeba snímky Blade Runner 2049, Alien nebo Upgrade, hra svou atmosférou mírně připomíná na E3 2017 oznámený titul The Last Night, který ovšem nikdy nevyšel. Snad bude Replaced dostatečnou náhradou.

Těšit se můžeme na akční hratelnost plnou soubojů na blízko i na dálku a také na vydařený soundtrack. Replaced je vůbec první hrou vývojářů ze Sad Cat, míří na PC a současnou a minulou generaci Xboxů. Termín vydání je stanoven na příští rok.

Nejnovější články