Původní trilogie Assassin’s Creed měla skončit odletem do vesmíru
zdroj: Foto: Ubisoft

Původní trilogie Assassin’s Creed měla skončit odletem do vesmíru

24. 1. 2022 14:45 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Před dávnými časy, kdy měla série Assassin’s Creed pouhých pět dílů a… Dobře, nejsou to časy zas tak dávné, Assassin’s Creed 3 vyšel „teprve“ před deseti lety, ale z hlediska dnešního objemu her o válce asasínů a templářů se to zdá jako věčnost. Desmond, hlavní hrdina z moderní dějové linky, tehdy zachránil planetu tím, že se obětoval, původně se ale jeho příběh měl uzavřít úplně jinak.

Assassin's Creed III zdroj: Ubisoft

S tímhle zjištěním přišel doktorand Lars de Wildt, který zkoumá konspirační teorie a náboženství v rámci digitálních médií a v rámci jedné ze svých prací vyzpovídal vývojáře, kteří stáli u zrodu prvních dílů Assassin’s Creed, Patrice Désiletse a Alexe Hutchinsona.

Podle nich měl třetí díl (ve skutečnosti pátý, díky samostatným Brotherhood a Revelations) v přítomnosti skončit odletem Desmonda a Lucy do vesmíru, kde coby moderní Adam a Eva měli hledat pro lidstvo nový domov a také pátrat po původu Isu, o jejichž potenciálním mimozemském původu se dlouho spekuluje. Celá zkáza lidstva odpovídala populární konspirační teorii, podle níž měl v prosinci roku 2012 nastat konec světa.

Lucy své jméno dle Désiletsových slov dostala podle přezdívky archeologického nálezu kosterních pozůstatků druhu Australopithecus afarensis. Její představitelka Kristen Bell ovšem do scenáristického plánu dávno před Assassin’s Creed 3 hodila pomyslné vidle tím, že po úspěchu prvních her chtěla procentuální podíl ze zisků, čemuž Ubisoft nevyhověl. Jelikož Lucy nesla její podobu i hlas, musela pryč.

Désilets se navíc mezitím s Ubisoftem i se svými plány rozloučil ve zlém a z Assassin’s Creed se po Eziově trilogii stala prominentní značka, takže z ekonomického hlediska nepřicházelo v úvahu, že by měla skončit. 

  Assassin's Creed Valhalla zdroj: Ubisoft

Na druhou stranu, ačkoliv se scenáristický tým v průběhu let značně obměnil, odkazů na Adama a Evu se podle závěrečných momentů Assassin’s Creed Valhalla možná tak úplně nevzdal.

Dlouholetý scenárista Darby McDevitt, který v tomto díle povýšil na narativního ředitele, už před časem prohlásil, že svět Assassin’s Creed má jako celek otevřený konec, ale jednotlivé příběhy postav se mohou a budou uzavírat.

„Naše příběhová linka má konce, ale máme k dispozici spoustu historických epoch, kam se můžeme vydat, a tak tenhle vesmír vnímáme trochu jako seriál Doctor Who,“ oznámil McDevitt v roce 2014. Stejně jako vždycky bude existovat reinkarnace Pána času a společníka v modré policejní budce, i vesmír Assassin’s Creed bude potřebovat své hrdiny v minulosti i současnosti a díky hrátkám s nesmrtelností a genetickým cestováním časem si se svými postavami může dělat skoro cokoliv. Kdo ví – třeba jednou dojde i na ten let do vesmíru.

Nejnovější články