Máte námět či připomínku? Napište nám
První BioShock se vrací v předělané verzi pro iPhone a iPad
zdroj: Archiv
Novinky

První BioShock se vrací v předělané verzi pro iPhone a iPad

4. 8. 2014 16:07 | autor: Aleš Smutný |

Jestli je nějaký okruh her, které bych nechtěl hrát v rachotícím vlaku nebo namačkán v busu MHD skrze tablet či telefon, určitě by mu vévodil BioShock. 2K si ale zjevně myslí, že jsem v tomto pocitu sám a tak oznámili, že letos v létě vyjde BioShock pro iPad a iPhone, který nabídne to samé, co původní hra, jen v mobilním balení. Na hře pracuje 2K China, která přinesla povedený iOS port XCOM: Enemy Unknown.

Jenže jak vám prozradí na GameSpotu, kde dostali do ruky ranou verzi hry, iOS BioShock je na tom přesně tak, jak byste čekali. Ovládání na tabletu, pokud tedy nepoužíváte nějaký gamepad, je tradičně kostrbaté, jak to u stříleček tohoto typu bývá. Pomalý pohyb, ještě pomalejší manipulace s inventářem a nedejbože, kdybyste chtěli uprostřed boje obrat mrtvoly. Graficky je hra logicky krok zpátky od původní verze.

A tak mne napadá, pro koho iOS BioShock vlastně vzniká. Protože tuhle na atmosféře a pohlcení světem stojící hru si můžete zahrát na PC i konzolích minulé generace a to nejspíše levněji, než kolik bude stát tabletová respektive mobilní verze – a bez ztráty právě atmosféry. Pokud ale vy chcete tuhle klasiku zkusit i v iOS verzi, vězte, že potřebujete mít jeden z těchto přístrojů: iPad Air, iPad Mini 2, iPad 4, iPhone 5S, iPhone 5C či iPhone 5.

Nebo vidíte vy osobně v portování her toho typu na mobilní platformy smysl a měli byste o ně zájem? Podělte se s námi o váš názor v diskusi.

Nejnovější články