Prožijte jedinečnou závodní zkušenost v právě vydaném Dakar Desert Rally

4. 10. 2022 16:49 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Před čtyřmi roky se na videoherní scénu vrátila nejnáročnější závodní disciplína Dakar v nevšední, ale po mnoha stránkách špatné hře Dakar 18. Nyní se série vrací s novým dílem Dakar Desert Rally, který je od dnešního dne dostupný na počítačích, PlayStationech a Xboxech současné i minulé generace, jak se můžete přesvědčit v launchovém traileru výše.

Dakar Desert Rally láká na tři desítky autentických rychlostních zkoušek, které můžete absolvovat za jeden z mnoha licencovaných týmů se slavnými jmény jezdců, mezi kterými nechybí ani zástup Čechů. K dispozici jsou jak auta, tak kamiony, motorky, čtyřkolky i speciální buginy.

Hra se pyšní obrovitánským otevřeným světem rozprostírajícím se na více než 20 tisících kilometrech čtverečních, v nichž se velmi snadno ztratíte. Dakar Desert Rally totiž není jako ostatní závodní hry. Nebudete se držet silnic, nebudete následovat digitální šipky. Musíte naslouchat svému navigátorovi, případně sami číst z takzvaného roadbooku, kudy a kam se máte vydat, u čeho máte kam zahnout a tak podobně. Orientace v prostoru je klíčová a nejvyšší rychlost je tak až na druhém místě.

Dakar Desert Rally dále láká na nejen dynamické střídání dne a noci, ale i všechna čtyři roční období, přičemž nechybí možnost vytvořit si svůj vlastní tým, můžete závodit v multiplayeru, a dokonce je zde i editor rychlostních zkoušek, které můžete sdílet s ostatními hráči.

Tvůrci navíc slibují, že vedle placeného season passu s pěti rozšířeními vyjde krátce po vydání bezplatný update, který ještě rozšíří mapu Saudské Arábie a hru obohatí o skutečné události předchozích ročníků od roku 2020.

Sám jsem již měl možnost Dakar Desert Rally vyzkoušet a zatím musím říct, že dojem je o poznání lepší než z Dakar 18. Hra dobře vypadá, bouřky jsou biblicky děsivé, pouštní bouře vás naprosto oslepí a ztratit se v nekonečných dunách za takových podmínek opravdu není nic náročného.

Na recenzi je ještě brzy, jelikož nejrealističtější ze tří obtížností (jedna je vyloženě arkádová pro pohodu hledající hráče, druhá taková trochu od obou extrémů) se odemyká až po dosažení 25. úrovně, kam jsem se ještě nestihl propracovat. Ale i jako v případě Dakar 18 platí, že orientační závod náročným terénem je stále jedinečným zážitkem.

Nejnovější články