Pokémon Scarlet & Violet se za první tři dny prodalo 10 milionů kusů
zdroj: Nintendo

Pokémon Scarlet & Violet se za první tři dny prodalo 10 milionů kusů

25. 11. 2022 8:00 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Zatímco v Sony Santa Monica oslavují 5 milionů prodaných kusů God of War Ragnarök za první týden, noví Pokémoni nabírají ještě rychlejší spád. Pokémon Scarlet and Violet se za první tři dny po vydání (18. listopadu) prodalo přes 10 milionů kusů, a jde tak o nejúspěšnější launch v historii nejen série, ale i celého Nintenda.

Pro srovnání, dosavadní nejúspěšnější hra ze světa Pokémonů, Pokémon Diamond and Pearl z roku 2006, prodala 14,92 milionu kopií za celou svou existenci. Předchozího hlavního dílu série, Pokémon Sword and Shield z roku 2019, se za první tři dny prodalo něco kolem dvou milionů kusů.

Pokémoni stále frčí zejména v domovském Japonsku, z oněch deseti milionů si čtyři miliony pořídili hráči a hráčky právě tam.

Start hry se nicméně neobešel bez zádrhelů, fanoušci si stěžují zejména na technický stav hry, která je protkaná spoustu glitchů a naráží na hranice výkonu Switche. A pokud ke konzoli připojíte dva ovladače, poběží vaše postava dvakrát tak rychle – tedy dokud vývojáři tuhle chybu neopraví.

Pokémon Scarlet and Violet příliš nenadchlo ani Pavla Skotáka, v recenzi si kromě mizerné grafiky a chyb stěžuje i na otevřený svět, který se potýká s mizerným škálováním nepřátel a stejně hráče nutí ho procházet v předepsaném pořadí.

Nejnovější články