God of War Ragnarök prodal za první týden přes pět milionů kusů. Je to rekord
zdroj: foto: Sony Santa Monica

God of War Ragnarök prodal za první týden přes pět milionů kusů. Je to rekord

24. 11. 2022 14:15 | Novinky | autor: Pavel Makal |

God of War Ragnarök vtrhl do celkem ospalé letošní podzimní herní sezóny se silou mrazivého severáku a sklidil bouřlivě pozitivní přijetí od kritiky i hráčů. Studio Santa Monica může slavit, protože se Ragnarök bude často skloňovat v souvislosti s vyhlašováním těch nejlepších her letošního roku, zároveň si ale může gratulovat i k rekordnímu prodejnímu úspěchu.

Společnost Sony totiž oznámila, že hra stihla v prvním týdnu prodat více než 5 milionů kusů, což z ní zároveň činí nejrychleji prodávanou exkluzivitu v historii platformy PlayStation. Předchůdce z roku 2018 za stejné období prodal o celé dva miliony kusů méně.

Až dosud titul nejrychleji prodávané PlayStation exkluzivity držel nepřekvapivě hit The Last of Us: Part II z roku 2020, ten ale za první týden prodal „pouhé“ čtyři miliony. 

Informaci na sociálních sítích zveřejnil šéf PlayStation Studios. Ke gratulacím se samozřejmě přidali vývojáři z ostatních týmů, ale třeba i herci, kteří propůjčili své hlasy a podobu postavám ze severské ságy God of War, například Danielle Bissutti alias Freya.

Ragnarök vyšel kromě PlayStationu 5 i na minulé generaci konzolí od Sony.

zdroj: vlastní video redakce

Nejnovější články