Necropolis od tvůrců Shadowrunu vyjde namísto března až v létě, ale rovnou i na konzole
zdroj: tisková zpráva

Necropolis od tvůrců Shadowrunu vyjde namísto března až v létě, ale rovnou i na konzole

26. 2. 2016 12:36 | Novinky | autor: Adam Homola |

Rogue-like Necropolis jsme si měli zahrát už 17. března na PC, ale to ode dneška neplatí. Vývojáři ze studia Harebrained Schemes (Shadowrun: Dragonfall, BattleTech) oznámili odklad hry na léto s tím, že zároveň s PC verzí vyjde hra i pro PlayStation 4 a Xbox One. Odklad PC verze přitom není kvůli konzolím, nebo snad vydavateli Bandai Namco, s nímž tvůrci nově navázali spolupráci, ale kvůli vývojářům samotným.

Ti se rozhodli, že chtějí vydat Necropolis ve stejný den na všech platformách. Jak známo, na konzole se hra nemůže dostat během jednoho dne. Musí si projít certifikačními procesy a technickými úpravami, s čímž vývojářům pomohou právě v Bandai Namco. PC verzi hry si Harebrained vydají sami, do té nebude vydavatel nijak zasahovat.

A právě díky menšímu odkladu budou moct prý PC verzi vyladit, upravit a vylepšit tak, aby byla hra ještě lepší. Několik měsíců k dobru nechtějí tvůrci využít k přidávání nového obsahu nebo módů, ale k doladění posledních detailů, jak oznámili na Steamu. Slibují, že díky tomu bude hra nakonec lepší na všech platformách.

zdroj: Archiv

Přesné datum vydání hry zatím ještě neví ani tvůrci, ale měli bychom se ho dozvědět hned poté, co bude všechno kolem konzolí dojednáno. Připomeňme, že v Necropolis se v roli bezejmenného dobrodruha vrhnete do neustále se měnícího dungeonu. S každým dalším startem hry jsou místnosti jiné, což přijde vhod, vzhledem k rogue-like nátuře hry.

Smrt je tady totiž definitivní a znamená okamžitý game over. Od dalšího rozehrání za novou postavu s novými schopnosti a třeba jiným přístupem vás dělí ale pouze chvilka a tvůrci doufají, že se jim podaří navodit klasický pocit „ještě jeden pokus“ známý například z Civilizace.

Vedle oznámení konzolových verzí a odklad jsme se dočkali také nového traileru, ve kterém se můžete podívat na kooperativní režim v pohybu. Kooperace zde nebude fungovat ve formě speciálního módu, ale váš kamarád se může do vaší hry jednoduše připojit a odpojit kdy bude chtít.

Nejnovější články