Navzdory nedostatku je PlayStation 5 nejrychleji prodávanou konzolí od Sony
zdroj: Foto: Sony

Navzdory nedostatku je PlayStation 5 nejrychleji prodávanou konzolí od Sony

28. 7. 2021 16:27 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Poslední zprávy z prodejů nového PlayStationu 5 máme z dubna, kdy Sony oznámila, že se s koncem kvartálu prodalo na 7,8 milionu kusů od uvedení konzole na trh. Teď, o tři měsíce později, nás světová šéfka byznysových operací v Sony Interactive Entertainment Veronica Rogers informuje o prvním milníku 10 milionů prodaných PlayStationů 5 za osm měsíců od launche (k 18. červenci).

Jedná se o nejrychleji prodávanou konzoli v historii Sony, a to navzdory velkému nedostatku PS5 a s tím související nemožnosti pokrýt neustávající poptávku. Rekord by tak v ideálním světě mohl být o něco větší, ale i tak mají v Sony dobrý důvod k bouchnutí šampaňského.

Sony spolu s těmito informacemi prozradila i čísla z prodejů svých exkluzivních titulů určených primárně pro PlayStation 5. Nejlépe je na tom Spider-Man: Miles Morales, kterého si od loňského listopadu koupilo hodně slušných 6,5 milionu hráčů.

Na druhém místě se umístil Ratchet & Clank: Rift Apart, kterého se během pěti týdnů od vydání prodalo přes 1,1 milionu kopií. Zato Returnal není až tak úspěšný. Přestože měl na trhu dvojnásobně víc času než Ratchet, aby zaujal potenciální zájemce, prodává se se svými 560 tisíci kusy dvakrát hůř.

V Sony už se těší, až se jejich zástup exkluzivních her na PlayStationu 5 rozroste o očekávané tituly jako God of War Ragnarok, Gran Turismo 7 či Horizon Forbidden West, u nichž ale stále neznáme ani přibližné datum vydání. Velké spoustě lidí to ale i nadále může být docela ukradené, když jejich čekání na svou vlastní konzoli nebere konce ani osm měsíců po jejím uvedení na trh.

Nejnovější články