Modeři zrestaurovali KotOR II a vrhli se na planetu droidů
zdroj: Archiv

Modeři zrestaurovali KotOR II a vrhli se na planetu droidů

26. 7. 2012 11:37 | Novinky | autor: Petr Poláček |

Jestli mi v nabídce Steamu některá hra opravdu chybí a stěžuju si na to při každém letním, zimním, velikonočním i jiném výprodeji, je to Star Wars: Knights of the Old Republic II. Chtěl bych znát důvody, proč první díl v nabídce Steamu je a druhý ne. Podstatné ale je, že zrovna teďka bych si tu hru potřeboval koupit velmi nutně. Předevčírem totiž tým moderů a fanoušků pod vedením Zbigniewa Staniewicze vydal finální verzi modifikace The Sith Lords Restored Content, jejímž cílem samozřejmě bylo obnovit všechen vyhozený, dokončit rozpracovaný a opravit pokažený obsah KotOR II od tvůrců z Obisidianu.

Verze 1.8 je podle vyjádření Zbigniewa finální a další nebudou, protože on a jeho kolegové mají pocit, že co šlo ve hře napravit, to napravili. Navíc se chtějí věnovat dalším věcem, respektive věci – momentálně pracují na modu zvaném M4-78EP, který se po dokončení stane součástí TSLRCM a do hry přinese planetu droidů, jejíž označení je právě M4-78EP. Planeta není součástí aktuálně vydané modifikace z toho důvodu, že materiálů vztahujících se k planetě droidů ve hře moc nezbylo, takže modeři už v tomto případě nedělali jenom restaurátorskou a archeologickou práci, ale stali se z nich tvůrci.

Na základě fragmentů dialogů a jiných materiálů dopsali a s pomocí komunity nadabovali (!) dialogy, vytvořili hlavní i vedlejší úkoly – no zkrátka už stvořili kompletní modifikace podle kodexu, kterého se údajně drželi i vývojáři z Obisidianu. Na PC Gameru vyšel hezký rozhovor právě se Zbigniewem Staniewiczem, a pokud vás události okolo KotOR II zajímají stejně, jako mě, tak si ho laskavě přelouskněte a minimálně pak tvůrcům poděkujte na fórech za jejich snahu, která byla korunována úspěchem.

Zvětšit zdroj: Archiv

Já z toho mám ale poněkud hořko v hubě, protože stará kopie KotOR II už mi nefunguje (pes a DVD placka nejdou moc dohromady) a novou si jaksi koupit nemůžu, ne teda tak pohodlně, jak bych chtěl, čili přes digitální distribuci a nejlépe Steam. Dlouho jsem se ale nedíval, jestli hru v nabídce na internetu (a myslím digitální kopii, ne krabici) nemá někdo jiný, takže mám po zbytek dne, co dělat. Vy si v mezičase můžete mod stáhnout z ModDB, kde najdete i dost obsáhlý výčet všeho, co modifikace obsahuje, opravuje a tak dále.

Nejnovější články