Mod zčásti vytvořený umělou inteligencí vylepší všechny textury Skyrimu
zdroj: Nexus Mods

Mod zčásti vytvořený umělou inteligencí vylepší všechny textury Skyrimu

5. 10. 2020 15:13 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

The Elder Scrolls V: Skyrim sice na rozdíl od GTA V ještě nebyl oznámený ve vyleštěném portu pro novou generaci konzolí, ale vzhledem k jeho popularitě (a tomu, že od šestého dílu nás dělí ještě dlouhé roky) by takový port rozhodně nebyl žádným velkým překvapením.

Na PC ovšem nemusíte čekat na to, co vymyslí vývojáři. Zase o trošku hezčí Skyrim si dopřejete díky fanouškem vytvořenému modu. Modder Lurker667 vydal na webu NexusMods 10GB balík HD textur, který s využitím umělé inteligence upscaloval všechny textury ve hře na dvojnásobnou kvalitu.

V úvahu přicházelo i čtyřnásobné vylepšení, ale ukázalo se, že by případná velikost balíčku pak byla obří, podobně jako v případě jiných dosavadních modů. Lurker667 se tak rozhodl pro kompromis.

Oficiální stránka modu bohužel nenabízí žádné porovnání předtím a potom, pokochat se můžete jen obrázky „po“. Modder zároveň uvádí, že jde mimo jeho vlastní práce také o kompilaci předchozích balíčků upravujících textury od Iconic Death, Choreese a Kartoffels.

Kombinace s dalšími modifikacemi grafiky kvůli povaze úprav pravděpodobně nebude možná, ale mod by měl být kompatibilní s úpravami animací, modelů nebo herních mechanik.

Mod Skyrim Textures Upscaled spolu s návodem, jak krásnější textury dostat do hry, naleznete na příslušné stránce v databázi NexusMods.

Nejnovější články