Mod pro třetího Zaklínače otevírá Ďáblovy jámy a přivádí i staré známé z druhého dílu
zdroj: Archiv

Mod pro třetího Zaklínače otevírá Ďáblovy jámy a přivádí i staré známé z druhého dílu

7. 8. 2017 16:32 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Také jste si při putování obřím světem posledního Zaklínače lámali hlavu nad tím, jak jen se dostat za zamčené dveře v lomu Ďáblova jáma? Já jsem hledáním klíče strávil opravdu zbytečně moc času, abych se nakonec dozvěděl, že vývojářské plány s tímto místem se neuskutečnily, dostat se tam dá pouze přes konzolový příkaz a ani tam nic není. To ale teď mění modifikace, která nejenže důlní šachty a jeskyně otevírá, ale také je plní zajímavým obsahem.

Nečekají vás jen prázdné koridory, ale vybavené útočiště několika postav v čele s Thaddeem, u kterého si můžete zakoupit žoldnéřský kontrakt. Na základě tohoto kusu papíru vás na cestách bude doprovázet Victoria, která vám může nést věci, hrát Gwint, potrénovat s vámi šerm, obrat nepřátele, které porazí, nést louč a další úkony.

Z hlediska příběhu se zajímavě jeví přítomnost Iorwetha a Saskie, kteří patří mezi ikonické postavy Zaklínač 2: Vrahové králů. Ti táhnou s menší skupinkou Scoia’tael na západ, kde chtějí nalézt lék pro Saskii, která po událostech předchozího dílu upadla do hlubokého kómatu. V tuto chvíli modifikace bohužel nenabízí žádnou interakci s těmito dvěma postavami, takže si na nějaké rozšíření příběhu radši nechte zajít chuť. Pokud se chcete nechat překvapit, co vás v dole dále čeká, skočte rovnou na poslední odstavec článku.

zdroj: Archiv

Chuť se vám naopak bude hodit u kotlíku, ve kterém si můžete osmahnout jídlo. Kuřecí prsa jsou snad vždy lepší smažená než syrová. To samé se dá říct i o vajíčkách a bramborách. Ohřát si ale můžete i jablko, rybu a chléb, z cibule a vody si uděláte cibulačku a vrcholem vašeho kulinářství bude „Omeleta a’la Geralt z Rivie“ – vajíčka, pepř, olivy, houby, cibule a vepřové dělané na Igni. 

Posledním velkým přínosem modifikace je duel s poměrně zajímavou, atraktivní postavou – vámi samotnými. V hloubi jeskyně můžete vyvolat svého dvojníka, který bude vaším přímým zrcadlovým vyobrazením. Postavíte se tak vlastním mečům a znamením v naprosto vyrovnaném souboji. Jakmile porazíte sami sebe, získáte nový ocelový meč Plaguebearer. Kromě něj narazíte na dalších 18 nových předmětů, jako jsou vrhací nože, pasti bomby, místo moci Quen a další drobnosti. 

Zaklínač 3: Divoký hon zdroj: Archiv

Za modem stojí zkušený SkacikPL, kterého můžete znát díky modifikaci umožňující pohled z první osoby. Vrhací nože a společnice Victoria jsou také jeho výtvory, které uveřejnil již dříve samostatně, ale díky modifikaci Devil’s Pit jsou přirozeněji uvedeny do hry. Mod stahujte ze stránek Nexus Mods.

Nejnovější články