Masivní mod pro Morrowind vzniká skoro dvacet let. Autoři jsou prý v polovině
zdroj: Tamriel Rebuilt

Masivní mod pro Morrowind vzniká skoro dvacet let. Autoři jsou prý v polovině

6. 12. 2021 13:25 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Občas si říkáme, jak náročná musí pro herní vývojáře být několikaletá práce na jednom projektu, zejména pokud jde o tak dlouhý vývoj, jaký obvykle provází třeba hry od Rockstar Games. Oddanost, s jakou ke svému dílu přistupují tvůrci projektu Tamriel Rebuilt, je ale bezprecedentní.

Modifikace pro The Elder Scrolls III: Morrowind vzniká bezmála 20 let a tvůrci říkají, že jsou momentálně zhruba v polovině svého snažení. Jejich cílem je dosáhnout původně zamýšleného rozsahu hry a přinést hráčům kompletní Morrowind, nejen ostrov Vvardenfell, který obsahovalo původní vydání.

Díky pečlivé práci do hry přibyl obrovský kus mapy se stovkami questů, novými NPC, monstry založenými na mytologii série a spoustou dalšího obsahu. V současnosti autoři připravují pohoří Velothi, které se rozkládá na severu kontinentu a tvoří přirozenou hranici s provincií Skyrim.

Do hry brzy přibyde velkoměsto Andothren, první velká metropole klanu Hlaalu, které přinese dalších 140 nových úkolů. Kromě toho se ale autoři zaměřují i na méně obydlené oblasti plné nebezpečí. Pokud vás zajímají vyhlídky na příští roky vývoje, můžete se podívat přímo na plány autorského týmu.

Jestliže byste se do Morrowindu rádi vydali a zjistili, jak moc jej modifikace vylepšuje, stačí vám kompletní edice hry s oběma datadisky. Veškerá potřebná data ke stažení najdete zde.

Nejnovější články