Logická adventura The Turing Test začala prověřovat, zda nejste stroje
zdroj: Archiv

Logická adventura The Turing Test začala prověřovat, zda nejste stroje

31. 8. 2016 13:30 | Novinky | autor: Honza Konfršt |

Tvůrci Pneuma: Breath of Life a autoři u hráčské komunity úspěšného projektu Battalion 1944 počátkem léta překvapivě oznámili ještě jeden titul, logickou adventuru The Turing Test. Ta, jak bylo původně slibeno, právě vyšla a vy se mžete pustit do řešení otázky, co odlišuje v myšlení člověka a stroj.

Samotný název hry se odkazuje na práci geniálního matematika, jednu z klíčových postav moderní informatiky a zkoumání definice umělé inteligence Alana Turinga. Ve hře se však ujímáte role Avy Turingové. Ta byla v roli výzkumnice poslána na Europu, měsíc planety Jupiter a místo, kde ze kterého se za záhadných okolností vytratila celá posádka. Více o tajemné zápletce i náplni už ale napoví nový trailer hry.

The Turing Test je dostupný na PC a Xbox One již nyní a slibuje otestovat vaši inteligenci tak, aby se bezpečně vyloučilo, zda náhodou nejste stroj. I tak ale bude třeba jako stroj přemýšlet a nová ukázka mimo jiné vyzývá k překročení tenké hranice mezi člověkem a myslícím strojem.

zdroj: Archiv

Získat tedy bude zapotřebí novou perspektivu a k tomu vám pomůže nástroj jménem EMT – Energy Manipulation Tool, který slouží k přenosu energie z jednoho objektu na druhý. Sami tak můžete rozhýbat drobné, umělou inteligencí ovládané, stroje, ale i obrovské mechanismy.

A jak to funguje v praxi a nakolik se hra liší například od zjevné inspirace v podobě first person adventury Portal, to už můžete zjistit na zmiňovaných platformách sami, a to za příjemnou cenu 20 eur.

 

Nejnovější články