zdroj: Neowiz

Lies of P je temné akční RPG s Pinocchiem v hlavní roli

24. 5. 2021 13:50 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Když v roce 2009 vypustil FromSoftware na svět Demon's Souls, asi jen těžko by si vývojáři nebo samotní hráči vsadili na to, že se z žánru v budoucnu stane téměř mainstream. Různých souls-like titulů s větším i s menším úspěchem vyšly v průběhu let tucty, některé s dostatečným množstvím vlastních nápadů, jiné zas otrocky kopírující atmosféru i hratelnost úspěšnějších a věhlasnějších předchůdců v naději vyškrábnout také své místečko na slunci.

Jedním z projektů, které se o to v budoucnosti pokusí, je Lies of P. Nelze mu upřít alespoň veskrze originální zápletku, v hlavní roli se totiž objeví sám dřevěný chlapec Pinocchio. Nebude ale ani zdaleka tak roztomilou loutkou, jak byste si mohli myslet třeba na základě disneyovské adaptace nebo dřevěného vtipálka ze Shreka.

Akční RPG Lies of P se bude odehrávat se v průběhu období belle époque v opuštěném městě jménem Krat. Prakticky všichni obyvatelé jsou ztraceni a město se stalo skutečným peklem na Zemi. Pinocchio musí projít jeho nebezpečnými ulicemi a najít svého loutkáře a řezbáře Gepetta, aby zjistil, co se vlastně s ním i se světem kolem něj stalo.

Na své chmurné cestě budete vyrábět improvizované zbraně z nalezených materiálů a setkávat se s posledními hrstkami přeživších. Zajímavým mechanismem má být Pinocchiovo příznačné lhaní, které se ostatně otisklo i do názvu hry. Jen se tentokrát nebude týkat růstu nosu (ani čehokoli jiného). Čím více ve hře budete lhát, tím více se bude váš homunkulus stávat člověkem se všemi výhodami i nevýhodami, které z toho plynou.

První trailer výrazně připomíná Bloodborne, ale třeba také Vampyra od studia Dontnod. V tuto chvíli bohužel nevíme, kdy se Lies of P dostanou na naše obrazovky, míří však kromě PC i na současnou generaci konzolí.

Nejnovější články