Konami uzavírá partnerství s Bloober Teamem. Nový Silent Hill na obzoru?
zdroj: Bloober Team

Konami uzavírá partnerství s Bloober Teamem. Nový Silent Hill na obzoru?

30. 6. 2021 12:40 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Než letos zkraje roku vyšel horor The Medium, často jsem o něm psal jako o potenciálním duchovním nástupci Silent Hillu. Dvojí realitou počínaje, přítomností dvorního hudebního skladatele slavné značky Akiry Jamaoky konče, potenciál tu rozhodně byl. Jak si ale můžete přečíst v mojí recenzi, příběh spiritisticky nadané dívky Marianne v ozdravovně jménem Niwa očekávání rozhodně naplnit nedokázal.

The Medium bylo původně prezentováno jako exkluzivita pro Xbox a PC, koncem léta ale vyjde i na PlayStationu 5. Příchod veskrze průměrné hry na novou platformu ale zdaleka není to nejzajímavější, co se kolem týmu z polského Krakova točí. Právě dnes totiž studio vydalo tiskovou zprávu, kde hovoří o uzavření strategického partnerství mezi Bloober Teamem a vydavatelskou společností Konami. Ano, tím Konami, které drží roky nevyužitá práva ke značce Silent Hill.

V tiskové zprávě se dále píše, že obě společnosti spolu mají spolupracovat na vývoji her pod existujícími i novými značkami a vzájemně si vyměňovat know-how. Žádné konkrétnější detaily o probíhajících projektech zatím nepadly, za připomenutí ovšem stojí letošní jarní výrok výkonného ředitele Bloober Teamu, Piotra Babiena.

Ten totiž uvedl, že studio momentálně pracuje na nové hororové hře pod existující značkou jistého slavného publishera. Když si tak dáme dvě a dvě dohromady, zjistíme, že mnoho možností výkladu jeho prohlášení nemají. Nicméně, než propuknete v jásot, zároveň se objevily také zvěsti, že Konami značku Silent Hill propůjčilo většímu množství vývojářských týmů a momentálně vzniká hned několik her z mlhou obestřeného města hrůz.

Historie Silent Hillu je pohnutá, od slavných začátků (za vrchol je obecně považován druhý díl série) se značka postupně stala obětí designérské bezradnosti, vystřídala několik vývojářských studií a porodila i takové zhůvěřilosti, jako byl úděsný Silent Hill: Book of Memories pro Vitu. Dosud posledním pokusem o oživení byly Silent Hills Hidea Kodžimy, které bohužel nikdy nevyšly, z prvotních plánů se ale zrodil aspoň legendární hratelný teaser P.T.

Nejnovější články