Kolonizátorské RPG GreedFall míří na nové konzole
zdroj: Spiders

Kolonizátorské RPG GreedFall míří na nové konzole

27. 11. 2020 15:00 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

GreedFall od studia Spiders si u nás v recenzi od Pavla Skotáka vysloužil jen průměrnou známku, vývojáři ho ale považují za úspěch – za méně než rok od vydání se ho prodalo přes milion kusů.

Francouzské studio bylo mezitím odkoupeno jiným studiem, Bigben Interactive (nyní Nacon), a teď oznamuje spolupráci s vydavatelstvím Focus Home Interactive. V rámci partnerství by se fanoušci kolonizátorského RPG měli dočkat nejen nového obsahu, ale především vydání na nové generaci konzolí, PlayStationu 5 a Xboxu Series X|S.

Díky dohodě se práva na značku GreedFall vracejí zpátky k vývojářům, kteří o ně přišli právě kvůli odkoupení Naconem. Spiders totiž na vydání GreedFallu původně spolupracoval právě s Focusem. Mimo nového dodatečného obsahu se tak objevil i potenciál pro případné pokračování.

Spiders nicméně mají spoustu práce s novým projektem. Pod Naconem totiž začal vznikat Steelrising, další akční RPG, tentokrát ovšem v alternativní verzi historie v Paříži za doby Velké francouzské revoluce.

V této verzi dějin je Ludvík XVI. tyran, ale taky vizionář, který chce revoluci potlačit za pomoci strojů. Oproti GreedFallu by hra měla být akčnější, hlavní hrdinkou bude robotická strážkyně Marie Antoinetty, která má za úkol ochránit šlechtu a celé šílenství zastavit.

Tisková zpráva sice příchod GreedFallu na nové konzole potvrzuje, na konkrétní datum vydání si ale musíme ještě počkat.

Nejnovější články