zdroj: Nik Nak Studios

Klon starých GTA mění koncept a přechází na model free-to-play

28. 11. 2022 14:12 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Nemusíte být zvlášť prošedivělými herními kmety, abyste si ještě pamatovali 2D top-down kořeny série Grand Theft Auto. Před rokem 2001, kdy jsme poprvé viděli Liberty City v jeho plné 3D kráse, jsme mohli zločiny toho nejhrubšího ražení páchat ve dvou dílech (a dvou londýnských rozšířeních pro ten první) viděných z ptačí perspektivy.

Od té doby se tento starý styl pokusili napodobit mnozí, od vydařeného Retro City Rampage přes nemastný neslaný American Fugitive až ke středověké parodii Rustler. Ostatně i Rockstar sám si návrat ke kořenům vyzkoušel v handheldovém díle GTA s podtitulem Chinatown Wars.

O hře s názvem Geneshift jste ale dodnes patrně neslyšeli. A pokud ano, můžete na její jméno klidně zapomenout, napříště má totiž být známa jako Gene Shift Auto. Díky názvu, ale i poměrně obšírnému úvodu této novinky asi chápete, odkud vítr vane: Gene Shift Auto se inspiruje právě ve starých GTA.

Jednočlenné studio jménem Nik Nak vysvětluje změnu názvu jednoduše: „Když byla hra spuštěna jako Geneshift, neměla policisty, mise, megamapu, dovednosti, obchodníky, a dokonce ani herní režim battle royale! Hrajete úplně jinou hru, vlastně spíš pokračování, a nový název pomůže všem starým fanouškům pochopit, jak moc se toho změnilo.“

Gene Shift Auto navíc prochází ještě jednou zásadní změnou – oproti původní hře, která se prodávala za 15 eur, bude nová verze free-to-play, takže studio Nik Nak plánuje vydělávat na mikrotransakcích. Od tohoto kroku si autor slibuje růst komunity.

Ben Johnson jakožto jediný člen vývojářského studia chtěl původně vytvořit klon svého milovaného GTA 2, v průběhu vývoje se mu ale z příběhové arkádové městské akce vyklubal zbrusu nový koncept a v současné době je hra rychlou battle royale ve třech pětiminutových kolech, ve kterých fungují roguelike postupy.

Pokud byste si přeci jen chtěli zahrát původní singleplayerovou kampaň, pořád je to možné a půjde to i po přechodu na model free-to-play. Ten je pro zájemce dostupný od dnešního dne.

Nejnovější články