Jurassic World Evolution 2 naváže na druhý film s vodními a létajícími dinosaury
zdroj: Foto: Koch Media

Jurassic World Evolution 2 naváže na druhý film s vodními a létajícími dinosaury

10. 6. 2021 21:16 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Na tycoon Jurassic World Evolution z roku 2018 jsem se těšil jako malej kluk. Byl jsem namlsaný vynikajícím tycoonem Planet Coaster, ale zřejmě jsme měl chladit svá očekávání. Strategie inspirovaná filmem Jurský svět mě nakonec vůbec neoslovila a dodnes se mi na její krabičku s diskem pro PlayStation 4 jen práší. Ale našla se slušná řádka hráčů, kterým se budování vlastní prehistorické zoo líbilo a díky nim dostaneme pokračovaní nazvané jednoduše Jurassic World Evolution 2.

Počítejte prakticky s obligátním „více téhož“, přičemž za více považujte už jen prostředí, ve kterém si vybudujete vlastní jurský park. Opustíte totiž slavné souostroví Muertes a zavítáte do rozličných biomů od hustých lesů po vyprahlé pouště.

Za těmi co nejbezpečnějšími ploty a klecemi vystavíte na 75 různých druhů kdysi vyhynulých živočichů, mezi nimiž nově naleznete vodní a létající stvoření. Nebudou ale chybět ani staří známí, a to i mezi příběhovými postavami, kde na vás opět bude promlouvat líbezný hlas Jeffa Goldbluma z první filmové trilogie a hlas Bryce Dallas Howard ze druhé trilogie.

zdroj: Frontier Developments

Příběhová kampaň hry se odehrává ihned po událostech filmu Jurský svět: Zánik říše a nechá vás pochytat uprchlá zvířata a navrátit do světa pořádek. Nebude ale chybět ani režim Chaos Theory, ve kterém prožijete památné momenty filmové série, do kterých budete moci zasáhnout a změnit jejich dopad na svět. A pro vyloženě tvořivé dušičky tu bude i sandbox.

Jurassic World Evolution 2 vyjde ještě v letošním roce na platformách PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S.

Nejnovější články