Horor Close to the Sun s vynálezcem Teslou připomíná Bioshock
zdroj: tisková zpráva

Horor Close to the Sun s vynálezcem Teslou připomíná Bioshock

3. 5. 2019 14:41 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Nikola Tesla už byl inspirací mnoha hrám. Jeho vynálezy související s elektřinou přímo vybízejí k vytváření nových mechanických šíleností a alternativní historie. Podle novinky Close to the Sun se vědátorovi podařilo koncem 19. století sestrojit gigantickou loď Helios, na které se stalo cosi strašného.

Helios byl naplněn nejchytřejšími hlavami světa, ale něčí experiment zjevně nešel podle plánu. Loď se zastavila, utichla. Novinářka Rose Archer na její palubě měla sestru, o kterou se začala strachovat, a tak se rozhodla vyrazit na výzvědy. Neměla radost z toho, co na lodi našla.

Pach tlejících mrtvol, nikde ani živáčka, nápisy, které mají odradit každého odvážlivce. Karanténa. Přirozenost investigativní novinářky jí velí zjistit, co se tady u všech svatých stalo. A tak začíná vaše strachem naplněné dobrodružství plné odhalování pravdy a řešení mnoha hádanek.

zdroj: Archiv

Close to the Sun svou stylizací a prostředím silně připomíná Bioshock, ale akční pasáže zde nečekejte. „Walking simulator“ vás má především vyděsit a odvyprávět vám tajemný příběh. Hra už vyšla exkluzivně v Epic Games Storu a soudě dle prvních recenzí jde o dobrý zážitek, kterému ale chybí originalita a puzzly nejsou moc zajímavé. Svou návštěvu Helia proto dobře zvažte.

Nejnovější články