Halo Infinite vyjde na podzim příštího roku, nový šéf projektu se hlásí o slovo
zdroj: 343 Industries

Halo Infinite vyjde na podzim příštího roku, nový šéf projektu se hlásí o slovo

9. 12. 2020 10:02 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Události kolem Halo Infinite nejsou zdaleka tak šťastné, jak by si Microsoft a především fanoušci značky přáli. Hra měla původně launchovat spolu s novou generací Xboxů, ale vývojáři z 343 Industries se nakonec rozhodli její vydání odložit. Patrně nejen kvůli kontroverznímu přijetí letního gameplay traileru, který skutečně neskýtal next-gen podívanou.

Důvěryhodnosti projektu nicméně nepřidávají ani opakované výměny na klíčových pozicích vývoje. Projekt vystřídal hned několik vedoucích postav a jakkoli je Halo pro Xbox stále signifikantní značkou, Infinite začíná působit dojmem přenošeného a problémového dítěte.

Ve zbrusu nové tiskové zprávě se hlásí o slovo Joseph Staten, toho času kreativní ředitel hry, jenž na značce Halo pracoval ještě pod hlavičkou Bungie. Svůj podíl má na prvních třech dílech série i na levobočcích s podtituly Reach a ODST. V průběhu kariéry vyzkoušel celou řadu pozic, psal scénáře, režíroval videosekvence a mimo jiné také propůjčil svůj hlas nějakým těm Gruntům. Ani role kreativního ředitele mu ale není cizí.

Staten ve svém prohlášení především stanovuje nový termín vydání Halo Infinite, tedy alespoň rámcový. Hra by měla spatřit světlo světa během podzimu 2021, tedy celý rok od původně předpokládaného data. Nový šéf toto rozhodnutí vysvětluje jednoduše - hra zkrátka potřebuje více péče a vývojáři na ní mají pracovat ve zdravém pracovním tempu. Namísto crunche tak studio zvolilo komfortnější styl a Halo vyjde ve chvíli, kdy s ním tým bude plně spokojen.

Zároveň ovšem máme počítat s tím, že podzimní launch je teprve začátkem dlouhé cesty plné dodatečného obsahu. V průběhu následujících měsíců nás čekají pravidelné dávky informací o tom, jak vývojáři pokračují. Staten uvádí, že první týden v novém zaměstnání odehrál celou kampaň Infinite, a to hned dvakrát, a jakkoli se to samozřejmě od člověka na jeho pozici očekává, tvrdí, že hra naplňuje sny, které studio Bungie o značce mělo před dvaceti lety při jejím vzniku.

Dočkali jsme se také několika nových obrázků, které si můžete prohlédnout v galerii. Ačkoliv je absence Halo (a tím pádem jakékoli zásadní exkluzivity) během launche Xboxu Series X a S velkou chybou, fanoušci pravděpodobně ocení, že hru dostanou v maximální možné kvalitě. Ostatně i Phil Spencer se v nedávném rozhovoru nechal slyšet, že s ohledem na aktuální nedostatek konzolí na trhu je pozdější vydání hry vlastně výhodou, protože se na trh dostane v době, kdy si ji bude moct užít mnohem větší množství hráčů.

Kromě nové generace Xboxu Series X|S hra vyjde také na Xbox One, k dispozici bude samozřejmě i na PC. Předplatitelé služby Xbox Game Pass dostanou Halo Infinite v plné verzi bez dalších poplatků hned první den spuštění prodejů.

Nejnovější články