Game Pass pro PlayStation je pořád na stole
zdroj: Sony

Game Pass pro PlayStation je pořád na stole

20. 11. 2020 17:00 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Jedním z aspektů, kterými se liší filosofie Sony a Microsoftu, je předplatné Xbox Game Pass. Tato knihovna  vám za pravidelný měsíční poplatek dává přístup k velkému množství herních titulů ze všech generací Xboxu, slibuje poskytnutí všech first party her v rámci předplatného hned v den spuštění prodejů a v Ultimate verzi nabízí totéž i na PC a v rámci streamovací platformy xCloud.

Sony v současné době alternativu nenabízí, nepočítáme-li nedávné spuštění PlayStation Plus Collection, v rámci níž dostanou předplatitelé přístup ke dvacítce titulů z minulé generace konzolí. Výkonný ředitel Sony Interactive Entertainment Jim Ryan navíc v minulosti uvedl, že pro Sony v případě plánování budoucnosti PlayStation 5 nedává služba jako Game Pass žádný smysl.

Možná ale změnil názor, protože v rozhovoru pro ruskou agenturu TASS na otázku, zda firma chystá vlastní předplatné, odvětil, že nějaké novinky v plánu jsou, zatím o nich ale nechce mluvit. Doplnil, že Sony momentálně na řadě trhů provozuje službu PlayStation Now. Teprve budoucnost tedy ukáže, zda Ryan hovoří o rozšíření působnosti PS Now, nebo zda má Sony v plánu službu, která se bude ještě více podobat Game Passu.

Z rozhovoru pro Tass pak vyplynula i řada dalších postřehů, Ryan například zmínil, že launch PlayStation 5 přinesl ten nejlepší exkluzivní lineup her v historii a zmínil, že i kdyby se svět nepotýkal s pandemií Covidu, konzolí by nebylo k dispozici o mnoho více.

Ryan také věří, že vývojáři začnou plně využívat sílu nové konzole až ve druhém či třetím roce jejího životního cyklu, dotkl se také soupeření s Microsoftem a nedávné akvizice Bethesdy. I zde je patrná odlišná filosofie obou držitelů platforem, výkonný ředitel SIE uvedl, že se jejich společnost spíše snaží zaměřovat na postupný růst interních studií, zároveň ale prý chápe kroky Microsoftu, které jsou dle jeho názoru zcela logické.

Chybí vám Game Pass na PlayStation? Nebo jste spokojeni s aktuální nabídkou PS Plus Collection? Dejte nám vědět v komentářích.

Nejnovější články