FarmCon přinesl spoustu informací o letošním Farming Simulatoru 22
zdroj: Foto: Giants Software

FarmCon přinesl spoustu informací o letošním Farming Simulatoru 22

28. 7. 2021 12:05 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

V minulém týdnu se uskutečnil FarmCon plný streamů věnovaných chystanému Farming Simulatoru 22. Tvůrci využili této příležitosti k pořádnému představení plánovaných novinek, které v novém díle obohatí nejpopulárnější farmářskou sérii.

V jednom z videí se vedoucí kontroly kvality v Giants Software Kenneth Burgess rozpovídal o třech nových plodinách, kterými jsou olivy, hrozny a čirok. Zatímco čirok se sklízí stejně jako jiné obiloviny, hrozny a olivy se pěstují docela jiným způsobem. Video se zaměřuje hlavně na hrozny, které se sází ve speciálních řádcích a vy budete mít plně v rukách jejich výstavbu.

K pěstování hroznů budete potřebovat spoustu specifického vybavení včetně sklízeče a zastřihovače, ale bude se hodit i malý traktůrek, který se vejde mezi jednotlivé řady plodin a dokáže tam načechrat půdu, aby měly více vláhy.

zdroj: Giants Software

Další z videí rozebírá nový systém střídání ročních období. Vedle vizuálních rozdílů počítejte samozřejmě i s dopadem na samotnou hratelnost. Tak například v zimě jsou cesty zaváté sněhem a budete si muset uklidit před vlastním prahem s pomocí sněžného pluhu. Rovněž potřebujete mít dobrou zásobu jídla pro dobytek, který se v závějích sám moc nenapase.

Jeden rok bude standardně rozdělený do 12 měsíců, přičemž každý měsíc ve hře odpovídá jednomu dni. Máte ale kontrolu nad jejich délkou, díky čemuž může jedno roční období trvat od reálné půlhodiny do celého víkendu. Zároveň budete mít možnost přeskočit celý den, pokud se třeba nechcete trápit se zimou, během které toho na poli moc neuděláte.

zdroj: Giants Software

Tou nejdůležitější novinkou související s ročními obdobími je nový kalendář úrody, který vám poradí, kdy byste měli zasadit každou jednotlivou plodinu. Zároveň se doporučuje neprodávat ihned po sklizni, ale spíš si úrodu uschovat a počkat na období, kdy bude po daném produktu větší poptávka.

O video dál se dozvíte první poslední o novém produkčním řetězci, díky kterému ve Farming Simulatoru 22 nebudete prodávat jen samotnou sklizeň, ale i produkty z ní vyrobené. Stále můžete prodat obilí, ale stejně tak z nej ve mlýně můžete udělat mouku a prodat ji s vyšším ziskem. Nebo ještě lépe odvézt ji do pekárny a prodávat až konečný čerstvý chléb.

zdroj: Giants Software

Systém se dá zautomatizovat, ale tím se připravíte o část výdělku. Zároveň si jednotlivé produkční budovy můžete sami postavit, abyste už vůbec nemuseli cpát peníze do cizích kapes. Výroba některých produktů bude ale docela složitá. Třeba na takový dort potřebujete mouku, cukr, mléko, vejce, máslo a jahody, což si vše můžete sami vypěstovat a posléze vyrobit, ale zní to jako pořádná porce práce.

Ve zbylých třech videích se vám blíže představí nová americká mapa Elmcreek a dojde taky na dvoudílné záběry z hraní, kde vám vývojář Stefan Maurus předvede nové funkce obohaceného enginu, díky kterým bude letošní ročník zase o fous hezčí hrou.

Farming Simulator 22 vyjde 22. listopadu na PC, PlayStationu 4, PlayStationu 5, Xboxu One, Xboxu Series X|S a Stadii. Hru si můžete už nyní předobjednat s bonusovými stroji a nechybí ani sběratelská edice s funkčním majáčkem reagujícím na svého digitálního dvojníka přímo ve hře.

zdroj: Giants Software

zdroj: Giants Software

zdroj: Giants Software

Nejnovější články