DiRT 4 vychází v pátek - nový trailer zdůrazňuje adrenalinové závodění
zdroj: Archiv

DiRT 4 vychází v pátek - nový trailer zdůrazňuje adrenalinové závodění

6. 6. 2017 15:39 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

DiRT 4 sice v Evropě vychází až v pátek 9. června, v USA je však hra k mání ode dneška. Proto na to Codemasters upozorňují tradičním trailerem, který je patřičně nabušený automobilovou akcí ze všech různých disciplín, jaké nový díl tradiční závodní série nabídne.

DiRT 4 můžete považovat za přístupnějšího bratříčka skutečné simulace DiRT Rally. Ano, i zde vedle arkádového nastavení naleznete možnost simulačního pojetí, ale stále nepůjde o tak náročné ježdění, jako v Rally odbočce. Těšit se můžete na 50 ikonických vozidel, které proženete po pěti světových lokacích v režimu Rally, po šesti různých oblastí oficiálního FIA Rallycrossu, nebo po třech amerických státech v supervýkonných buginách a motokárách.

Pokud by vám z nějakého důvodu řízení moc nešlo a trávili jste většinu času mimo trať, DiRT akademie by vás o správném řízení měla naučit vše podstatné. Samozřejmostí je spousta dalších herních módů. V kariéře stoupáte žebříčkem, získáváte sponzory, najímáte členy týmu na opravy vozu a tuning, zatímco se snažíte vyhrát mistrovský pohár. Pokud si holdujete v online režimech, můžete plnit různé výzvy, které svou délkou pokrývají den, týden, ale i měsíc. Nechybí ani časovka nebo volné závody.

zdroj: Archiv

Asi nejpropíranější novinkou čtvrtého dílu série DiRT je generováním vlastních rallye tratí. Jednoduchým systémem si navolíte oblast a pár parametrů, podle kterých se vygeneruje unikátní trať. Tu pak můžete sdílet s přáteli po síti a předhánět se v dosažených časech.

Volba parametrů slouží hlavně k uzpůsobení tratí vašemu stylu – jste-li příležitostný hráč, můžete si nechat vyrobit kratší trať s menším počtem ostrých zatáček. Ostřílení hráči si naopak mohou vysnít ty nejobtížnější erzety. A o to má jít především, neboť heslo tohoto dílu zní: „Neměj strach“.

DiRT 4 vychází již tento pátek na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Nejnovější články