Díky novému modu vybojujete bitvy z Crusader Kings III v Mount & Blade II
zdroj: TaleWorlds

Díky novému modu vybojujete bitvy z Crusader Kings III v Mount & Blade II

3. 11. 2021 11:36 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Sice jsem ho ještě neměl příležitost vyzkoušet, ale Crusader Blade zní, jako kdyby se Santa zamyslel, čím by mi tak mohl splnit všechny moje sny, zavrhl nekonečné bohatství, nesmrtelnost nebo pravačku jako Cristiano Ronaldo a rozhodl se, že zkombinuje Crusader Kings III a Mount & Blade II: Bannerlord.

Přesně to dělá nový uživatelský mod. Existující, nevymyšlený, stáhnutelný a hratelný. Když na politické mapě středověkého simulátoru panovníka Crusader Kings III dojde k bitvě, když se vaše vypiplaná armáda střetne s proradným soupeřem, výsledek se nevygeneruje automaticky. Nebudete se jen nešťastně dívat, jak vaše přesila českých hochů bůhvíproč podléhá maďarským koňákům.

Místo toho se spustí bitva v akčním režimu Bannerlordu. A kdo jeho early access hrál, ten ví, že ačkoliv se toho na hře musí ještě zlepšit hodně (hlavně polovičaté kampaňové mechaniky), bitvy jsou už teď naprosto pohlcujícím zážitkem, kde vedete stovky chlapíků do útoku, sami u toho sedíte na koni a v rukou třímáte pořádný kus oceli.

zdroj: Activision

Mod umí v Bannerlordu zhruba reprezentovat sílu armád z Crusader Kings – samozřejmě ne jedna k jedné, protože zatímco ve strategii ovládáte desetitisícové armády, akční hra zvládne v jednu chvíli sotva pár stovek. Když ale budete mít přesilu na strategické mapě, přenese se vám na tu realtimovou, a pokud jste si do bitvy přivedli kvalitnější jednotky než soupeřovy sedláky beze zbroje, mod to taky zohlední.

Autoři na modu hodlají dále pracovat, a pokud je chcete podpořit, přihoďte jim pár mincí na jejich Patreonu, kde zatím vybírají ne zas tak oslnivých 180 dolarů měsíčně, ale jsem si celkem jistý, že tahle částka bude jenom stoupat vzhledem k tomu, že projekt byl oznámen teprve předevčírem. Patroni mimochodem dostanou dřívější přístup k novým updatům a mod by v budoucnu měl podporovat i DLC.

Pokud si chcete toto potenciální veledílo sami vyzkoušet, stahujte ho na itch.io, pochopitelně zdarma, jak bývá u uživatelských modifikací posvátným zvykem. Mně už se stahuje Bannerlord, a i když jsem vnitřně připraven na řadu nedokonalostí, zároveň se nemůžu dočkat, až si Crusader Blade sám zahraju. Poté vám o tom samozřejmě přinesu podrobnou zprávu.

Nejnovější články