Cyberpunk 2077 doprovodí karetní hra a nová edice RPG
zdroj: Archiv

Cyberpunk 2077 doprovodí karetní hra a nová edice RPG

2. 8. 2019 9:54 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Chystané RPG od CD Projektu RED se zakládá na stolní předloze Cyberpunk 2020, ale nedá se předpokládat, že by ji všichni fanoušci Cyberpunku 2077 měli někdy možnost hrát. Proto ještě před vydáním hry vyjde v začátečnické edici. Spolu s ní se chystá taky karetní kyberpunkový spin-off Afterlife.

Původní Cyberpunk 2020 vyšel v roce 1988 pod vydavatelstvím R. Talsorian, o dva roky později se dočkal druhé, „definitivní“ edice. Vyšla i třetí, ale tvůrci už ji oficiálně prohlásili za nekanonickou. Na zbrusu novém stolním RPG teď spolupracují přímo s CD Projektem.

Cyberpunk Red Jumpstart Kit obsahuje šest archetypálních postav, které si můžete přizpůsobit, manuál se základními pravidly i popis světa s úvodem do hry a především roku 2045. Později bude následovat i kompletní přehled pravidel.

Mike Pondsmith, šéf R. Talsorian, přirovnal vztah stolního RPG a videohry ke Star Wars: „Talsorian teď dělá na Empire Strikes Back, 2077 je spíš jako Return of the Jedi nebo dál.“ Inu, záleží, která epizoda je vaše oblíbená.

zdroj: CD Projekt RED

Kromě plnokrevného RPG se dočkáme ještě stolní karetní hry. Stejně jako v případě Zaklínače a Gwentu Cyberpunk 2077 dostane svůj Afterlife. Ten z vás udělá v podstatě takové NPC – stanete se zadavatelem úkolů, který posílá prát špinavé prádlo své drobnější rybky. Musíte je rekrutovat, dát jim odpovídající vybavení a nakonec je zkásnout o peníze a nějaký ten street cred.

Postupně si tím tvoříte vlastní armádu žoldáků, kteří mohou ostatní poučit o tom, jak to v kyberpunkovém světě chodí. Afterlife prý obsáhne i nějakou unikátní draftovací mechaniku.

Kartičky vznikají ve spolupráci s vydavatelstvím CMON a vyjdou někdy během příštího roku. Jediným kyberpunkem s konkrétním datem vydání tedy zatím zůstává videoherní Cyberpunk 2077 a jeho 16. duben.

Nejnovější články