Chystáte se na lov? Wild Hearts lákají hráče novou upoutávkou

15. 2. 2023 13:20 | Novinky | autor: Jan Slavík |

Ať už chystané drvení monster Wild Hearts od studia Omega Force dopadne jakkoliv, odvaha se tvůrcům a vydavatelům upřít nedá. Pustit se do přímého duelu s dlouhá léta etablovanou značkou Monster Hunter, jejíž hry jsou prakticky jedna pecka vedle druhé (osobně stále považuji některé bitky z Monster Hunter: World za jedny z nejlepších bossfightů ve hrách vůbec), se bez kuráže zkrátka neobejde. 

Wild Hearts vás pošle na výlet do magické verze feudálního Japonska, kterou sužují monstra kemono (tedy doslova „stvůry“, palec nahoru za originalitu). Těm bude potřeba usekat jejich obří hlavy, extrahovat z nich duše a s jejich pomocí obnovit a znovu postavit provincii Azuma, než bude ztracená úplně. A od pohledu nevypadá místní rozmáchlý výtvarný design vůbec zle, jak se můžete přesvědčit na nově vydané upoutávce výše.

Pavel měl možnost si hru zkusit s předstihem a ve svých dojmech z hraní hlásí, že kostra hratelnosti bude povědomá – časově omezené lovecké mise, které vás pošlou zakroutit krkem různým fantastickým zrůdám. Z částí jejich těl si pak budete vyrábět novou výbavu a k ruce budete mít uspokojivou plejádu nástrojů a osm tříd zbraní.

Jako hlavní trumf se jeví mechanika karakuri („stroj“, ale také „mechanická loutka“), pomocí níž si přizpůsobíte samotný svět třeba stavbou lanovek či trampolín. Využití se ale neomezí jen na snadnější překonávání terénu, fungovat samozřejmě bude i při soubojích, které si budete moci usnadnit bleskovým stlučením katapultu nebo například obranné palisády.

Celé to na papíře nezní špatně, ale uvidíme, jak bude znít konečný verdikt. Recenzi Wild Hearts vám přineseme už zítra. Hra na PC a současnou generací konzolí vychází pozítří, 17. února.

Nejnovější články