Chystá se nové MMORPG ze světa Pána prstenů
zdroj: Archiv

Chystá se nové MMORPG ze světa Pána prstenů

5. 9. 2018 11:53 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Osudem Pokažené Ardy je směřovat od vznešených a krásných věcí k temnotě a zkáze, ale ačkoli břehy Valinoru jsou smrtelníkům už dávno uzavřeny, fanoušci Středozemě stále ještě mají spoustu důvodů k radosti. Amazon chystá nový (a pořádně drahý) seriál, a teď se na obzoru objevil další velký projekt: zatím nepojmenované MMORPG na PC i konzole odehrávající se někdy před událostmi samotného Pána prstenů.

Za hrou stojí nově vytvořené studio Athlon Games, ale důležitější je, kdo ho vlastní. Hongkongský vydavatel Leyou Technologies má mimo jiné pod palcem úspěšnou akci Warframe, a ačkoli toho zatím o nové hře ze Středozemě mnoho nevíme, jedno se zdá být praktické jisté – stejně jako Warframe by měla být free-to-play.

Leyou Technologie se na právech dohodli s Middle-earth Enterprises, divizí Saul Zaentz Company, která vlastní práva na filmová zpracování Pána prstenů a Hobita a také na některé konkrétní aspekty literárních děl. Pokud se tedy budou období hry a filmů aspoň trochu překrývat, je klidně možné, že na vás z obrazovky bude mluvit digitální Viggo Mortensen.

To je něco, co zasloužilé MMO Lord of the Rings Online vydané už před více než deseti lety nabídnout nemůže. Vychází totiž čistě z knížek, nikoli Jacksonových filmů, což na jednu stranu dovolilo autorům popustit uzdu své fantazii a vytvořit odlišnou vizi Středozemě, na tu druhou je zvláštní vidět Černokněžného krále v přilbě evidentně inspirované filmy, jen poněkud pozměněné, aby to nebylo moc nápadné.

Nejvíc ze všeho by mě teď zajímaly odpovědi na dvě jednoduché otázky: kdy a kde? Oficiální vyjádření říká: „during the years leading to the events of The Lord of the Rings“, což implikuje, že se pořád pohybujeme ve Třetím věku a rozhodně se nepodíváme do Beleriandu a válek proti Morgothovi. Zároveň ale vůbec není jasné, o jak širokém časovém období se bavíme, a to samé platí i o geografickém rozsahu.

Lord of the Rings Online postupně přidával další oblasti Středozemě v rámci datadisků, ovšem nová hra má prý – pravděpodobně od samého začátku – obsahovat země, národy a stvoření, jaké jsme ještě neviděli. Samozřejmě to může být jen obvyklý marketingový žblept, ale co kdybychom místo klasického Kraje nebo Roklinky začínali někde v Haradu či Rhûnu, spolupracovali s tajemnými Modrými čaroději na destabilizaci Sauronova vlivu a do starých známých částí světa se podívali až potom? Něco podobně originálního by se mi velice zamlouvalo.

Všechno to jsou ale spekulace čiřejší než křišťál, protože zatím neznáme absolutně žádné detaily – a vsadil bych se, že je ještě nějakou dobu znát nebudeme. Tuhle první informační vlaštovku klidně můžou následovat měsíce ticha a velice bych se divil, kdybychom se hry dočkali třeba už v roce 2020. Ačkoli nějakou rozpracovanou verzi vyloučit nelze – Athlon Games prý hodlají na projektu silně spolupracovat s komunitou.

Nejnovější články