Český unikát Driving Survival se přejmenovává na Beware a zve do děsivého dema
zdroj: Archiv
Novinky

Český unikát Driving Survival se přejmenovává na Beware a zve do děsivého dema

28. 5. 2018 15:28 | autor: Patrik Hajda |

Češi prostě umí zaujmout svět nevšedními projekty. Automobilový horor Ondřeje Švadleny zvaný Beware (dříve pracovně Driving Survival) zkrátka nemůžete přehlédnout. Pavel hru rozebral ve svém obsáhlém článku koncem roku 2016 a včera si jí všiml dokonce PC Gamer, který informoval o před pár dny zveřejněné demoverzi.

Demo mám stažené, jakmile se naskytne příležitost, dobrovolně se vrhnu do světa plného zmaru. Hororovým hrám se běžně vyhýbám jako čert kříži (do svého života jsem zatím vpustil jen F.E.A.R. a Until Dawn), ale v tomto případě hodlám udělat výjimku. Baví mě auta, rád si hraju v českém prostředí, toužím po vlastní „stodváce“. Přesně to dostanu od Beware navrch k paranoidnímu zážitku a automobilovým honičkám ve stylu sedmdesátek.

Možná vás to překvapí, ale i když nikdy nevystoupíte z rezavé kraksny, jde tu hlavně o napínavý příběh. Dokonce i veřejné demo skrývá tajemství, které můžete odhalit sami hraním, nebo se dobrovolně připravit o překvapení přečtením diskuze na Redditu. Nepovím vám, o čem demíčko je. Ještě jsem ho nehrál a nehodlám slídit po spoilerech.

Nicméně vám doporučuji zhlédnout video výše. Jde o záznam jednoho YouTubera, který odhaluje tak akorát. Vozidlo nejprve bloudí hustou noční mlhou, poté pozoruje lidský stín v továrně a následně ujíždí před pronásledovateli, kteří se ho snaží smést ze silnice. Jakmile vaše auto zastaví, okamžitě vás obklíčí podivné siluety, v jejichž spárech rozhodně nechcete skončit.

K ukázce mám dva poznatky. Atmosféra by se dala krájet, za což může změna kamery zpoza volantu, která byla dříve neosobně za vozidlem, a především kvalita grafického zpracování. Okolní svět zahalený mlhou je snadno uvěřitelný a pro našince velmi povědomý, a hra světla ve zpětném zrcátku s odlesky na mokré vozovce mi prostě vyráží dech. Na druhou stranu zvuky mají co dohánět.

Beware má ale ještě spoustu času. Autor se zatím neohání žádnými daty a za mě mohu jedině doporučit, ať si vezme tolik času, kolik jen potřebuje. Vypadá to totiž opravdu nadějně a vůbec bych se nedivil, kdyby se hra časem sápala po cenách za grafiku a inovaci (a kdo ví, možná nás překvapí i příběhem). Pokud Beware vyzkoušíte, sdělte nám své dojmy v komentářích.

Nejnovější články