Battlefield 2042 hrozivým tempem ztrácí hráče
zdroj: Electronic Arts

Battlefield 2042 hrozivým tempem ztrácí hráče

2. 12. 2021 12:21 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Ačkoli se start Battlefieldu 2042 vůbec nepovedl a hra od nás utržila zdrcující kritiku, pořád se jedná o silnou značku, která dokázala nalákat slušné množství hráčů. Ti ale velmi rychle odpadají, jak ukazuje hned několik indicií.

Ačkoli během launche patřil Battlefield mezi pět nejhranějších titulů na Steamu, počet aktivních hráčů spadl o více než 60 procent a peak současně hrajících uživatelů klesl na necelou třetinu. Z dalších PC platforem, kde hra vyšla, tedy z Originu a Epic Games Storu, bohužel čísla nemáme, dobrým důkazem ale mohou být i konzolové trofeje a achievementy.

Ty ukazují, že například k úrovni 25 (jejíž dosažení neznamená odemčení všeho, máte díky ní nicméně k dispozici všechny operátory) se na PlayStationu probojovalo 36 % hráčů, na Xboxu je pak situace ještě horší a achievement za dosažení tohoto milníku má jen 22 %. K úrovni 15 se na platformě Microsoftu dostalo jen 43 procent těch, kteří hru spustili.

Vývojáři z DICE slibují, že budou Battlefield 2042 vylepšovat skrz kontinuální přísun patchů a updatů, je ovšem otázkou, zda budou mít hráči dost trpělivosti čekat. Ačkoli třeba nové Halo Infinite není přímou konkurencí Battlefieldu, jeho multiplayer vzbuzuje velmi pozitivní reakce, velmi brzy se navíc dočkáme také spuštění nové mapy pro Call of Duty: Warzone.

Nejnovější články