Battlecrew : Space Pirates zkouší multiplayerovou akci v 2D
zdroj: Archiv

Battlecrew : Space Pirates zkouší multiplayerovou akci v 2D

29. 7. 2016 9:59 | Novinky | autor: Adam Homola |

Nově oznámená multiplayerová akce Battlecrew: Space Pirates chce jít na žánr týmových online stříleček s unikátními postavami trochu jinak a to sice z bočního pohledu. Víc než Overwatch tak na první pohled připomíná třeba Super Smash Bros Brawl a má být i podobně rychlá a intenzivní. Jen namísto bouchání a kopání budete primárně střílet a to za jednoho z vesmírných pirátů.

Těch bude ve hře několik, rozdělených mezi čtyři třídy. Každá třída se bude hrát jinak a pak má mít i každý hrdina v dané třídě odlišné zbraně, defenzivní schopnosti a pohybové vlastnosti. Souboje nemají být jednoduché, ale tvůrci zároveň zároveň říkají, že hru je snadné pochopit a pak teprve pronikáte do hloubky.

Battlecrew: Space Pirates se odehrává v novém univerzu Space Pirates, které bude plné prý "charismatických hrdinů," kteří musí buď spolupracovat, nebo jít jeden druhém po krku. Na příběh se tady hrát skutečně nebude, ale motivací hrdinů pro neustále trvající potyčky mají být ty nejvzácnější minerály z celé galaxie. 

zdroj: Archiv

To ostatně podtrhuje i jeden z módů s názvem Gold Rush. V něm nevyhrajete zabíjením nepřátel, ale sbíráním zlata. Kdo ho bude mít na konci hry nejvíc, je vítěz a na počtu zabití nezáleží. Protipólem je pak klasický Team Deathmatch, kde se na zlato nehraje a důležité je jen spolupracovat s vašimi spoluhráči a zabíjet nepřátele.

Mezi zápasy a vlastně i před nimi si budete moct na chvíli odpočinout na vesmírné stanici Tortuga, kde se potkáte s jinými hráči, podíváte se na statistiky, žebříčky, komunitní výzvy, upravíte si postavy a můžete odtamtud spustit další zápas.

Battlecrew: Space Pirates nemají chybět ani komunitní prvky, události, výzvy a hromada odemykatelných předmětů. Vývojáři na hře pracovali zhruba rok a za nedlouho si ji budete moct zahrát i vy, za předpokladu že se vám nebude chtít čekat na vydání plné verze a spokojení se s předběžným přístupem na Steamu.

Battlecrew: Space Pirates zdroj: Archiv

Zajímavé je, že na hře pracuje studio Dontnod Eleven, ale nejedená se o vývojáře Life is Strange. Dontnod Entertainment vzali pod svá křídla malé studio HeSaw, které je úzké skupině hráčů známé svojí akcí Blue Estate pro pohybový ovladač Leap Motion. Nyní se studio přejmenovalo a pod hlavičkou vývojářů Life is Strange a chystaného RPGčka Vampyr pracuje na online střílečce. Jak to dopadne, uvidíme už za nedlouho v předběžném přístupu.

Nejnovější články