Baldur’s Gate III si budete moct vyzkoušet ještě letos
zdroj: tisková zpráva

Baldur’s Gate III si budete moct vyzkoušet ještě letos

24. 2. 2020 10:47 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Na Baldur’s Gate III jsou zvědaví asi úplně všichni: fanoušci klasických RPG podle pravidel Dungeons & Dragons, milovníci úžasné Divinity: Original Sin II od studia Larian, které na Balduru trojce pracuje, no a nakonec vlastně i hráči Minsca neznalí, které by jen zajímalo, z čeho to všichni na internetu tak šílí. Tihle všichni se budou moct ještě letos vydat do předběžného přístupu, aby si návrat legendy sami vyzkoušeli.

Nová informace vyplývá ze sdělení pro investory společnosti Hasbro, vlastníka Wizards of the Coast. Právě Wizards stojí za „původním dračákem“ D&D, jehož pravidla si Baldur’s Gate III licencuje. A teď tedy víme, že ještě někdy během roku 2020 by se měly otevřít brány nedočkavým zvědavcům odhodlaným vývojářům pomoct vyladit finální produkt, což ostatně pro Larian není nic nového, protože předběžný přístup úspěšně absolvoval i zmiňovaný Original Sin II.

Hasbro event pro investory zdroj: Bell of Lost Souls

Není to ale ani zdaleka jediný projekt, který se v Habsru kutí. Za zmínku stojí Dark Alliance, „kooperační akční RPG na konzole“, a samozřejmě také Magic: The Gathering Arena, která se dál snaží naplňovat cíle ze své roadmapy – všichni už netrpělivě čekají na verzi pro smartphony nebo pro počítače od Applu.

Celkovým cílem společnosti je vyprodukovat alespoň jednu hru založenou na D&D každý rok, a to minimálně do roku 2025. Samozřejmě nikdo netvrdí, že to budou přímo hry počítačové, natožpak ambiciózní RPG ve stylu Baldur’s Gate III – čekal bych mezi nimi i menší mobilní projekty založené na mikrotransakcích. Každá firma přece touží po svém Diablu Immortal.

Hasbro event pro investory zdroj: Bell of Lost Souls

Z dalších novinek, které se přímo netýkají počítačových her, bych ještě zmínil následující: jednou ze značek, v nichž Hasbro vidí potenciál především ve spojitosti s filmovou a seriálovou produkcí, jsou Strážci vesmíru. Pakliže jste vyrůstali ve stejné éře jako já, přiznejte si, že byste na nový, úplně pitomý film do kina vzali celou rodinu, škodolibě sledovali, jak trpí, a spolu s postavami na celé kino vykřikovali: „Morfujeme!“

Děkujeme stránce Bell of Lost Souls, která si investorského eventu všimla jako první.

zdroj: Archiv

Nejnovější články