zdroj: Acme Gamestudio

Asterigos je fantasy RPG, které si bere inspiraci ze starého Říma a Řecka

15. 9. 2021 14:10 | Novinky | autor: Alžběta Trojanová |

PlayStation se pochlubil nově oznámenou hrou Asterigos. Na té dělá nezávislé studio Acme Gamestudio z Taiwanu a půjde o akční fantasy RPG, které čerpá inspiraci z řeckých a římských mýtů. Stylizovaná grafika ovšem dává najevo, že tahle hra nebude zrovna ve stylu God of War. Spíš má blíž k nedávno vydanému Immortals Fenyx Rising.

Samotná zápletka je klasika. Převezmete roli Hildy, mladé bojovnice, která se snaží najít svého ztraceného otce v ruinách prokletého města Aphes. Během prozkoumávání ruin postupně odhalíte, co se s městem stalo, proč je prokleté, ale samozřejmě se postavíte i svým vlastním démonům.

Asterigos zdroj: Foto: Acme Gamestudio

V tiskové zprávě tvůrci slibují, že město nám nabídne krásné uličky bazaru, ale i ponuré stoky či na okraji města tajemné lesy. Z nepřátel zmiňují vlkodlaky, ale třeba i kalydonského kance, kterého můžete pamatovat z Assassin’s Creed Odyssey (anebo z řeckých bájí, že ano).

Co se týče soubojového systému, je to klasické akční RPG. Čeká nás strom talentů, ale i šest různých zbraní od klasického meče a štítu přes dvojité čepele nebo kopí až po magickou hůl a kouzelné náramky. Ve hře číhá více než 60 různých příšer a přes 20 unikátních bossů.

Asterigos zdroj: Foto: Acme Gamestudio

Nebudu lhát, Asterigos působí trochu lacině, na druhou stranu každá hra nemůže vypadat tak špičkově, jako se to podařilo Kratovi. Řecko v poslední době ve hrách navíc zjevně funguje, co dokazuje nejenom masivní úspěch Hades, ale i zmíněný Immortals Fenyx Rising. Ubisoft sice u Fenyxe nevydal oficiální čísla prodejů, ale podle prohlášení studia si hra vedla dobře.

Inu, nezbývá než držet palce Asterigos, aby to dopadlo přinejmenším stejně dobře. Hra je naplánovaná na jaro 2022 pro PlayStation 4 a ve verzi pro PlayStation 5 později ten samý rok.

Nejnovější články