Apex Legends se v 7. sezóně dočká obří mapy v oblacích a míří na Steam

27. 10. 2020 12:35 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Jedna z nejpopulárnějších současných battle royale zvolna míří do své 7. sezóny a novinky pro free-to-play Apex Legends budou tentokrát poměrně zásadní: 4. listopadu se totiž objeví na Steamu, kam si budete moct přenést svůj dosavadní postup z launcheru Electronic Arts, Originu. Respawn plánuje pro Apex také vydání na Switchi, které bylo z technických důvodů o něco pozdržené, ale vývojáři ujišťují, že se na konzoli od Nintenda dříve či později opravdu dostane.

7. sezóna přinese i nějaké ty herní změny a novinky. Chybět nemůže nová legenda, kterou je tentokrát extrémně inteligentní skotská astrofyzička Horizon. Ta... uprchla z černé díry a podmanila si gravitaci. O jejím osudu a motivaci se více dozvíte v čtyřminutovém filmečku výše, kde se to jen hemží vesmírným cestováním, zradou a ponaučením. Asi vás nepřekvapí, že její schopnosti se motají právě kolem černých děr a gravitace, respektive jejího oslabování.

Zvýšená mobilita se vám bude hodit zejména na nové mapě s názvem Olympus. Podle oficiálního popisku jde o krásné, luxusní město v oblacích. Dávejte ale pozor, kam šlapete, protože na planetu Psamathe je to pěkný kus cesty volným pádem. Každopádně jde o město, odkud pochází hned několik postav z týmu a v trailerech se objevuje už od 4. sezóny.

Samotnou mapu Respawn ještě pořádně neukázal, nakouknout na Olympus můžete pouze na neurčitém obrázku. Každopádně si na ni budete muset rychle zvyknout, protože v rámci Ranked zápasů se bude hrát jen na Olympu a posléze na World's Edge. King's Canyon z rotace na čas zmizí. Apex Legends Season 7 zdroj: Respawn

Respawn odhalil také tajemný Trident, který vám prý na Olympu pomůže s přesuny, protože jde o rozlehlou mapu. Do Trojzubce se vejde celá posádka. Není ale jasné, jestli půjde o klasické vozidlo, anebo o nějakou úplně novou teleportační mechaniku.

Apex Legends Season 7 zdroj: Respawn

Se startem 7. sezóny si budete moct zakládat také vlastní kluby. Ani v jejich případě se Respawn nepodělil o podrobnosti, ale předchozí uniklé informace naznačují, že půjde o místní obdobu klanů.

Sedmá sezóna Apex Legends startuje 4. listopadu na PC (včetně Steamu), PlayStationu 4 a Xboxu One.

Nejnovější články