Aktualizace: Obrázky z údajného Assassin’s Creed Ragnarok jsou falešné
zdroj: Archiv

Aktualizace: Obrázky z údajného Assassin’s Creed Ragnarok jsou falešné

7. 5. 2019 13:15 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

AKTUALIZACE: Uživatelé na webu Resetera odhalili, že obrázky z údajného Assassin’s Creed Ragnarok jsou podvodné. Prostředí je totiž poskládané z bezplatných assetů z obchodu enginu Unity, konkrétně z produktu The Blacksmith: Environments a pravděpodobně i Viking Village. Porovnáním obrázků assetů s těmi „ze hry“ zjistíte, že jsou prakticky totožné. To na všechny uniklé informace vrhá velmi podezřelý stín.

PŮVODNÍ ZPRÁVA: Není to první indicie poukazující na fakt, že další Assassin’s Creed v pořadí se vydá na sever Evropy mezi Vikingy. Prvním vodítkem byl totiž easter egg v The Division 2, kde je k vidění plakát s textem Valhalla a postavou, která drží předmět nápadně podobný jablku z ráje, které je fanouškům Assassina dobře známé. Údajný únik informací by proto nemusel být úplně scestný, i když samozřejmě platí, že nejde o nic oficiálního, tedy ani potvrzeného.

Na důvěře zprávě moc nepřidá místo, kde se anonymní zdroj rozhodl podělit o své znalosti. 4Chan nepatří mezi weby, kde by se dalo věřit každé informaci, ale občas se pravdivost podobných zpráv potvrdí. Pod krycím názvem Assassin’s Creed Kingdom se údajně ukrývá Assassin’s Creed Ragnarok, který by měl vyjít příští rok, tedy 2020, nejspíš na podzim. Datum vydání překvapivé není, protože Ubisoft dříve slíbil, že letos nás Assassin nečeká. A pokud jsou okolní obrázky skutečně pořízené z prototypu, tak velice, ale velice raného.

O hlavní postavě se dozvídáme to, že by se měla stát Asasínem schopným používat skrytou čepel a půjde o spojence legendárního Ragnara Lodbroka (aktuálně známého především díky seriálu Vikingové), a událostem kolem vytvoření Velké pohanské armády, která pod Ragnarovými syny plenila a dobývala anglická království. To by mimo jiné znamenalo, že se hra bude odehrávat v 9. století, kolem roku 865 kdy byla tato faktická invaze započatá.

Zároveň by dost dobře mohlo jít o nejrozsáhlejší díl v sérii Assassin’s Creed. Mapa má totiž pokrýt celou Velkou Británii, Dánsko, Švédsko, Norsko a Finsko. Bude rozdělená na jednotlivá království (jen v Anglii je jich několik) a ta dále do regionů s osadami, které půjdou upravovat a budou mít svou herní ekonomiku.

Assassin's Creed Ragnarok - spekulace zdroj: Archiv
Co se příběhu týče, tak zatím zaznívá jen hledání Thorova kladiva Mjolniru, přičemž se vrátí rozmáchlé bitvy, jimiž budete ovlivňovat vliv nepřátel nad územím. Nebudou chybět RPG prvky, orlí pohled, ani bitvy lodí, i když jejich zastoupení se má omezit na úkor většího průzkumu. Dokonce se mají vytratit otazníčky, aby se hráči sami pídili po skrytém lootu (podobný přístup lze zapnout už v Odyssey).

Mezi poslední střípky informací patří možnost vyměnit oblečení kvůli snížení či zvýšení vaší hledanosti v jednotlivých království. A prý se vrátí i kooperace, která bude přítomná ve většině vedlejších misích a při volném průzkumu světa.

Assassin's Creed Ragnarok - spekulace zdroj: Archiv

Assassin’s Creed Ragnarok vzniká (tedy pokud je to pravda) ve studiu Ubisoft Montreal pod vedením Ashrafa Ismaila (šéf vývoje her Assassin’s Creed Origins a Assassin’s Creed IV: Black Flag) a o příběhovou stránku se stará Darby McDevitt (Assassin’s Creed IV: Black Flag a DLC k některým Assassinům).

Pobočka Ubisoft Sofia by se měla postarat o DLC, která vás zavedou na Island a využijí bájného stromu Yggdrasil k cestování po všech devíti světech. Nezbývá nám než doufat, že se všechny tyto informace ukáží jako pravdivé, protože takového Assassina bych docela bral (pořád ale vyhlížím to Japonsko!).

Nejnovější články