Akční střílečka X-Morph: Defense předčí intenzitou explozí i Michaela Baye
zdroj: Archiv

Akční střílečka X-Morph: Defense předčí intenzitou explozí i Michaela Baye

4. 9. 2017 18:33 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

„Lidstvo již nebude představovat problém.“ Tak zní slova temného hlasu z konce výbušného videa, které do celého světa pompézně hlásá vydání obranně útočné akce X-Morph: Defense. Útočné proto, že tentokrát jste vy v roli invazivních mimozemšťanů bažících po vyhlazení Země, a obranné proto, že musíte chránit své harvestery vysávající cenné zdroje.

Příběh v případě X-Morph: Defense není vůbec podstatný a v podstatě jsem vám ho prozradil již v úvodu. Tím hlavním lákadlem topdown střílečky je akce, akce a pořád jen akce. V čele mimozemské rasy se pouštíte do misí v různých koutech nějaké zbytečné planety, kde nejprve zasadíte sklízecí stroj, který následně obestavíte kulomety, raketomety, plamenomety a paprskomety, které se postarají o většinu dotěrných humanoidů.

Následně se můžete sami vydat ve své vesmírné lodi na „průzkum“ okolí, při kterém po vás zůstává znatelná stopa trosek a smrti. Z vaší lodi vyletují tisíce zářících projektilů, barevné proudy laseru a hladové černé díry, které valící se vlny nepřátel rozkládají na prvočinitele. Destrukce je naprosto všude kolem vás. 

zdroj: Archiv

Výbuchy a všudypřítomné částice ozařující obrazovku nejsou jen vážně krásné na pohled a uspokojivé na duši, ale také dost účelné. Blíží se k městu odkudsi z venkova konvoj tanků? Není nic snazšího, než jim odříznout cestu zbořením mostu přes řeku. Když si pak AI bude hledat jinou cestu lesem, pokropte hořlavý porost napalmem a je po problému.

Zatímco jste měli starosti s touto skvadrou, pronikla další do centra města a už posílá jednu raketu za druhou do vaší sklízecí mašiny. Letíte tedy rychle zpátky, jednou obkroužíte mrakodrap se zapnutými lasery a s hřejivým pocitem u srdce sledujte kácející se betonové monstrum na nebohé lidi pod ním.

Trosky budovy opět vytvoří překážku, kterou překonají jen obří lidmi vytvořené stroje, které pro vás konečně představují nějakou výzvu. To by bylo. Všechny mise můžete navíc projít v upraveném módu kooperace pro dva hráče na jedné obrazovce, kde to bude ještě mnohem větší masakr. Prostě, tahle hra vám opravdu nabízí koncentrovanou akci. X-Morph: Defense je momentálně s 10% slevou za 18 eur na Steamu. Od 6. září bude o dvě eura dražší. Mimo PC vyšla i na PlayStation 4 a Xbox One.

Nejnovější články