Aeronautica Imperialis je tahová strategie se stíhačkami ve světě Warhammeru 40,000

13. 5. 2020 12:35 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Britská společnost Games Workshop je proslulá především svými rozsáhlými světy fantasy a sci-fi Warhammeru, které doprovází bezpočet samostatných stolních her, wargame, RPG a spousty dalších. Zároveň je známá tím, že se vůbec nebrání sdílet své značky s tvůrci videoher, kteří adaptují její populární deskové a figurkové hry. Což je i případ Aeronautica Imperialis sledující letecké bitvy Impéria a orků.

Aeronautica Imperialis: Flight Command je unikátní tahová strategie, jejíž specifičnost začíná u samotných tahů, které vám sice dávají spoustu času na rozmyšlení nadcházející taktiky, ale samotné boje probíhají simultánně.

Hezky v klidu si nejprve naplánujete trasu každého svého bojového letounu, abyste následně jediným stisknutím tlačítka sledovali celou letku pohybující se k novému cíli a sestřelující po cestě kohokoliv, kdo se jí pokusí zkřížit letovou dráhu.

Tento styl tahových strategií sice není ničím novým, ale moc často se s ním nesetkáváme. A ještě méně často se nám dostává do rukou tahová strategie, ve které by šlo jen a pouze o letadla.

zdroj: Green Man Gaming

Při plánování tras letounů si můžete pěkně pohrát s manévry. Neomezuje vás žádná čtvercová či hexová síť, můžete letět, kam se vám zlíbí. Volíte si i různé stupně výšky, vývrtky, obraty o 180 stupňů… Zkrátka děláte vše pro to, abyste své soupeře zaskočili a zasadili jim smrtící ránu.

Popravdě jsem z dostupných videí lehce zmatený, protože to vypadá, že hráč nemůže nijak ovlivnit, po čem budou jeho letouny střílet. A protože dopředu nevidíte, jaké tahy provede váš soupeř, zavání mi to až přílišným vlivem náhody. Ale nedělejme závěry na základě videí.

Aeronautica Imperialis: Flight Command nebude chybět singleplayerová kampaň, ve které se jako Flight Commander přidáte na stranu titulní letecké mocnosti Aeronautica Imperialis, za kterou budete bojovat s protivníky z Ork Air Waaagh!. Postupně vylepšíte schopnosti svých pilotů a osadíte stíhačky novými zbraňovými systémy.

Vedle kampaně na vás bude čekat sedm příběhových scénářů jak v režimu singleplayeru, tak i online multiplayeru, kde už si můžete zahrát i za orky. Celé si to můžete vyzkoušet už za pár dní v betě, do které se hlaste na oficiální stránce. Plná hra dorazí jen na počítače 28. května.

Nejnovější články