Chystá se realtimová strategie podle Warhammer: Age of Sigmar

4. 5. 2020 14:50 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Studio Frontier Developments se v následujících letech chystá rozšířit své portfolio o zajímavé značky. Tito tvůrci jsou dnes známí především vesmírnou simulací Elite Dangerous a mají na kontě řadu budovatelských strategií, například Planet Coaster, Planet Zoo a Jurassic World Evolution. Do budoucna počítejte s licencemi jako Warhammer: Age of Sigmar a F1.

O existenci nové hry, vlastně celé série her, ze světa Formule 1 jsme se dozvěděli v půlce března (informovali jsme o tom bleskovkou). Nepůjde o tituly konkurující závodní simulaci od Codemasters, ale o manažerskou simulaci, což je přeci jen žánr mnohem bližší portfoliu Frontier Developments.

Ale Britové hodlají přičichnout i k žánru realtimových strategií a pro svůj první takový titul si vybrali jeden z nejlepších možných existujících světů – Warhammer. Klasický fantasy Warhammer se dočkal mnoha videoherních zpracování, z těch novějších a lepších jmenujme například série Total War: Warhammer a Vermintide.

Jenže tento Warhammer zvaný Fantasy Battles ve stolní podobě prakticky zanikl a nahradila ho nová, modernější podoba Warhammer: Age of Sigmar. A ta je na tom s adaptacemi mnohem hůř. Pár se jich sice najde, ale o jejich kvalitě by se dalo diskutovat.

Pokud nestojíte třeba o mobilní kartičky Champions, Fontier Developmnets pro vás chystají mnohem důstojnější adaptaci. Tedy doufejme. Jejich chystaná realtimová strategie ze světa Age of Sigmar je totiž ještě v plenkách a o hře víme kromě žánru jen její nejzazší datum vydání.

Řeč na ni totiž přišla v rámci konferenčního hovoru s investory, které nezajímají herní detaily, ale kdy mohou očekávat příval financí. Studio v tomto případě slibuje fiskální rok 2023, který končí 31. března téhož roku. Na nové RTS z populárního fantasy světa si tedy ještě počkáme.

Nejnovější články