zavřít

Sony prý společně s PlayStation 4 Neo oznámí i Slim verzi standardní PS4

PlayStation 4

- Hardware autor: Adam Homola Komentáře: 0

Sony na 7. září naplánovala tiskovou konferenci, k jejímuž obsahu se zatím oficiálně nevyjádřila, ale očekává se přítomnost jak PlayStation VR, tak již potvrzené PlayStation 4 Neo. Vedle toho by mělo podle zdrojů The Wall Street Journal dojít také na představení nové verze základní PlayStation 4 - tradiční Slimky.

Podle WSJ hodlá Sony Slim verzi PS4 prodávat společně s výkonnější PlayStation 4 Neo i v následujících letech. Neo tak podle všeho nebude v budoucnu jedinou novou konzolí na trhu a klasická PS4 se dočká, po vzoru svých předchůdců, očekávaného zeštíhlení.

Podle The Wall Street Journal už Sony omezila výrobu současné verze PlayStation 4, aby se stávající zásoby mohly včas vyprodat a být nahrazeny Slim verzí. Ostatně, PlayStation 4 je na trhu už tři roky, je nejvyšší čas na zeštíhlenou verzi.

Na důvěryhodnosti zatím nepotvrzeným informacím přidává očividná snaha Sony nalákat na PS4 Neo hardcore hráče, zatímco casual publiku bude i nadále stačit vylepšená a štíhlá PS4, dostupná zřejmě za nižší cenu. Vyprazdňování skladů by navíc mohlo značit snahu uvést novou konzoli do prodeje krátce po jejím oznámení - nebo hned po něm.

Neoficiální fotky údajné Slim verze PlayStation 4. Zdroj: AGD

Zeštíhlením nedávno prošel Xbox One, který se v bílé barvě a s přízviskem „S“ dostal na trh teprve před několika týdny. Microsoft není pozadu ani co do výkonnější varianty Xbox One, když letos na E3 oznámil Project Scropio – údajně nejvýkonnější konzoli na trhu. Kdy se dostane na pulty obchodů PlayStation 4 Neo, se snad dozvíme v září. Microsoft každopádně vydá Scropio až na konci příštího roku.

Pravděpodobně ještě letos bychom se měli dozvědět také konkrétní oficiální informace o třetím hráči na trhu - konzoli Nintendo NX, která by měla jít do prodeje v březnu příštího roku. Teoreticky se tak dá očekávat, že Sony bude směřovat PlayStation 4 Slim na letošní rok, zatímco PlayStation 4 Neo na druhou polovinu příštího roku, nicméně stále před Scorpio. Více se ale dozvíme 7. září.

Tagy: byznys spekulace hardware

Zdroje: All Games Delta,The Wall Street Journal

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.