zavřít

Prototyp ovladače pro virtuální realitu HTC Vive rozezná pohyb prstů

Windows

- Hardware autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Malý pohyb pro člověka, ale velký krok pro VR systémy. Na Steam Dev Days v Seattlu představilo Valve systém, který pomůže v dalším vývoji současných systémů virtuální realitiky ke sci-fi ideálu. Jde o prototypy ovladačů, které dokáží rozeznat pohyb vašich prstů, což je věc, s níž doposud VR systémy neumí pracovat. Úchop vaší ruky většinou simuluje stisk jednoho tlačítka, případně se na vás předmět prostě přilepí a vy nemáte faktický pocit, že jste rukou ve virtuální realitě něco sevřeli.

Nové ovladače pro HTC Vive by tohle měly zvládnout a na konferenci si přítomní novináři a vývojáři dokonce mohli prototypy prohlédnout. Jak je vidět z videa níže, ovladač se nasazuje na dlaň, přičemž senzory na jeho těle dokáží monitorovat pohyb prstů, respektive sevření a uvolnění ruky.

Monitorování úchopu je pro ponoření se do virtuální reality hodně důležité, protože prostě prohlubuje zážitek a váš mozek logicky lépe reaguje na obraz, který koresponduje s tím, co děláte. Na videu je vidět i tlačítko na spodku ovladače, systémové tlačítko pod horní ploškou (kde je jasně řečené, že jde o prototyp a tohle umístění je nepohodlné) a samotná horní ploška, která by mohla sloužit jako touchpad k dalšímu ovládání programu.

To, že budoucnost leží v co nejpřirozenější simulaci sledování pohybu ruky ví i Oculus, takže od začátku prezentuje ovladače Oculus Touch tak, aby co nejpohodlněji umožnily sledovat pohyb ruky a daly co nejvíce funkcí pod vaše prsty. Je jasné, že cesta k dokonalé simulaci pohybu ruky bude dlouhá, ale na druhém videu můžete vidět, že systém prototypů pro HTC Vive nepracuje jen s parametry otevřená ruka/ sevřená, ale je vidět i poloha, kdy jsou prsty jen trochu sklopené.

Tagy: virtuální realita pohybový ovladač

Zdroje: Gamasutra,Daniel Blair

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.