zavřít

Podívejte se, jak běží a vypadá Wolfenstein: Youngblood na PC (video srovnání)

Windows PS4 Pro Xbox One X

- Hardware autor: Jiří Svák Komentáře: 0

Wolfenstein: Youngblood si od Ondřeje Šváry vysloužil sedmičkovou recenzi. Od hráčů očekávajících další titul s podporou ray tracingu si ale novinka pravděpodobně vysloužila nadávky. Hra byla silně propagována jako titul s technologií RTX, těsně před launchem se ale vývojáři rozhodli, že trasování paprsků do hry přidají až později v rámci patche. To nedělá úplně dobrý dojem, když si navíc vzpomeneme, jak dlouho to trvalo u poslední Lary. I přesto se na grafické detaily a výkon hry podíváme ve videu.

Hra je postavena na enginu idTech 6, který patří mezi ty výpočetně méně náročné zástupce; anebo ty dobře optimalizované, chcete-li. Dokázal to ostatně už v posledním Doomovi z roku 2016 nebo v předcházejícím díle Wolfenstein II: The New Colossus. Oba tituly šly bez problémů rozběhat i na sestavě střední třídy, přitom vypadaly k světu. Nejinak tomu je i v případě aktuální novinky.

IdTech 6 využívá jako grafické API multiplatformní OpenGL nebo Vulkan. Konkrétně Wolfenstein: Youngblood jede na Vulkanu. A problémy s ním mít nebude ani už dnes starší GTX 1060 6 GB (Full HD, nejvyšší preset „Mein Leben!“). V koridorech výkon značně přesahuje 60 FPS, v otevřených mapách místy počítadlo klesne pár snímků pod tuto ideální hodnotu. V průměru si ale 60 FPS užijete i s GTX 1060 6 GB. Více ve videu.

Do testů jsem zařadil ještě GTX 1070, RTX 2060 a RTX 2070. Na karty AMD se bohužel nedostalo, nicméně vzhledem k rozumným nárokům na grafický výkon lze jednoduše ekvivalenty napárovat: i RX 580 8 GB a výše bude fungovat velmi dobře. To ostatně dokazuje test WCCFTech, ve kterém redaktoři změřili celkem 15 grafických karet. Určitě koukněte.

Wolfenstein: Youngblood – srovnání výkonu grafických karet

Výkon grafických karet ve Wolfenstein: Youngblood. Zdroj: WCCFTech

Hra má celkem 6 grafických presetů: Low, Medium, High, Ultra, Über a Mein Leben!. Z pozorování nicméně mohu říct, že výraznější rozdíl je znát až při poklesu na Low/Medium, kde chybí vzdálené odlesky a nevykreslují se některé stíny. Mezi vyššími presety jsem odlišnosti musel hledat.

Wolfenstein: Youngblood srovnání presetu Low a Mein Leben!Wolfenstein: Youngblood srovnání presetu Low a Mein Leben!

Zabrousit můžete samozřejmě i do pokročilého nastavení, kde jsou grafické volby podrobně rozčleněny. Zisk výkonu s každým presetem dělá od 5 až po 15 FPS. Mezi nejvyššími detaily Mein Leben! a nejnižšími Low může být rozdíl až 38 % (143 vs. 103 FPS, GTX 1060 6 GB), ale záleží na testované scéně. Přesvědčte se sami ve videu.

Testovací sestava
CPU Intel Core i7-8700
MB MSI Z370-A PRO
GPU  ASUS GeForce GTX 1060 O6G DUAL EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING BLACK EDITION ACX 3.0
MSI GeForce RTX 2060 Gaming Z 6G Gigabyte GeForce RTX 2070 Gaming OC 8G
RAM 2× 8 GB DDR4, 3000 MHz, CL 16, Dual Channel (2× AX4U300038G16-SRZ)
PSU Corsair RM550x
Monitor Acer predator XB1, 27", 4K
OS Windows 10 Pro v1809
ovladače GeForce 431.60

Za zapůjčení grafické karty ASUS GeForce GTX 1060 O6G DUAL děkujeme společnosti CZC.cz.

Za zapůjčení grafické karty MSI GeForce RTX 2060 Gaming Z 6G děkujeme společnosti MSI.

Za zapůjčení grafické karty Gigabyte GeForce RTX 2070 Gaming OC 8G děkujeme splečnosti Gigabyte.

Tagy: grafické srovnání grafické karty herní testy srovnání výkonu srovnávací video

Zdroje: vlastní,WCCFtech

Kupte na CZC.CZ

 • hra DOOM (PC)

  DOOM je zpět a vrací se ke svým kořenům. Rychlá, brutální ...

  499 Kč Koupit
 • hra DOOM (PS4)

  DOOM je zpět a vrací se ke svým kořenům. Rychlá, brutální ...

  799 Kč Koupit
 • hra DOOM (Xbox ONE)

  DOOM je zpět a vrací se ke svým kořenům. Rychlá, brutální ...

  799 Kč Koupit

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.