zavřít

Známe datum vydání The Last of Us 2 s Ellie v hlavní roli

PlayStation 4 PS4 Pro

- Datum vydání autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Postapokalyptická akční adventura The Last of Us 2 se po delší době včera ukázala v pásmu State of Play od Sony a kromě traileru konečně odhalila také dlouho očekávané datum vydání. Příběh naváže na události jedničky s určitým časovým odstupem. Namísto Joela se v playstationové exkluzivitě ujmete Ellie, a to už na začátku příštího roku.

The Last of Us: Part 2 vyjde 21. února 2020 exkluzivně pro PlayStation 4. S velkou pravděpodobností se objeví i na nadcházející pětce, stejně jako jednička vyšla na PS4 v remasterované verzi, ale už můžeme s jistotou říct, že si ji zahrajete na současné generaci.

Ellie je ve dvojce 19 let a dá se říct, že je pořádně naštvaná. Přestože se v traileru objevuje Joel, rozhodně tentokrát nebude hlavním hrdinou, jeho zjevení navíc vyznívá trochu jako nápověda nepříjemných věcí příštích. Ale nepředbíhejme.

Šéf scenáristů Neil Druckmann prohlásil, že pokud byla jednička příběh o lásce, The Last of Us 2 je o nenávisti. Potvrdil, že se příběhová linka zaměří na Ellie s Joelem a nebude následovat jiné postavy. Náplní jejich životů nadále bude plížení, bodání a střílení nakažených, ale taky relativně zdravých lidských protivníků. A podle všeho i zvířat.

Příjemnou zprávou je fakt, že se pro dvojku vrací i původní skladatel soundtracku, Gustavo Santaolalla, který je mimo jiné držitelem dvou Oscarů a nikdy nesložil nic jiného pro jinou hru.

  The Last of Us: Part 2 Ellie Edition

Spolu s trailerem došlo také k odhalení hned čtyř různých edic, v nichž The Last of Us 2 vyjde. Ve sběratelce naleznete 30cm sošku Ellie, repliku jejího náramku, steelbook, art book, odznáčky, plakát, samolepky a digitální bonusy. Ještě speciálnější Ellie Edition obsahuje kromě všeho ze sběratelky navíc ještě batoh, nášivku a vinyl se soundtrackem.

Kromě klasické verze bude dostupná ještě Digital Deluxe edice s veškerými digitálními bonusy a Special Edition se steelbookem. Cesta za pomstou v The Last of Us 2 může začít 21. února příštího roku.

Tagy: stealth akční 3rd person

Zdroje: State of Play

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.