zavřít

Žánr endless runnerů dostává v Hyperun úplně nový, rozmazaný rozměr

Windows

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Uvažovali jste někdy o tom, jaké nové sporty se mohou objevit ve vzdálené budoucnosti? A který z nich by mohl být tím nejnebezpečnějším a tedy nejlákavějším na sledování? Mohla by to být střelba z laserových kanónů na prolétající asteroidy, fotbal ve stavu bez tíže nebo profesionální šerm se světelnými meči. A stejně tak by to mohly být prosté závody Hyperun, kde osedláte motorky s mírně přetaktovanými motory… Vlastně strašlivě přetaktovanými motory.

Já si to představuji tak, že se někdo v garáži pokusil mezi dvě kola motorky namontovat bestiální osmilitrový motor W16 z Bugatti Chiron se čtyřmi turbodmychadly o výkonu 1500 koní. To vidím jako jeden ze způsobů, jak docílit maximální rychlosti někde kolem 700 km/h, které běžně dosahují jen letadla.

Docílit takové rychlosti na motorce ve hře by samo o sobě nebyl zas takový zázrak, jenže v Hyperun se málo kdy jede čelním světlem napřed. Většinu času budete totiž driftovat z jedné zatáčky do druhé pod úhlem 90 stupňů v plné rychlosti. Pokud se nepřizpůsobíte, skončíte v bariéře a není snad třeba vysvětlovat, co se stane s tělem člověka, jehož momentum se během zlomku vteřiny změní z několika stovek kilometrů za hodinu na nulu.

A jen o tom je Hyperun. Dojet co nejdále. Tratě jsou totiž nekonečné a procedurálně generované, takže se je nemůžete naučit. Naučit se musíte spíš ve správný čas přejít do driftu a zase se z něj dostat a zvyknout si na opravdu, ale opravdu svižnou hratelnost. Nic pro epileptiky, jak varují i samotní vývojáři z Concrete Games.

Vaše výkony jsou zaznamená do světového žebříčku, kde se s ostatními hráči nepředháníte jen v maximální dosažené rychlosti, ale i v počtu nasbíraných bodů. Během šílené jízdy vás sem tam potká skokánek, který vám dá na pár vteřin vydechnout, ale zároveň poskytuje možnost pro nějaké ty triky. Hyperun je v předběžném přístupu na Steamu a Itch.io s 10 % slevou za 9 euro.

Tagy: rychlost motorka závod endless runner

Zdroje: IndieGames

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.